mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.

AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

Brytyjskie źródła donoszą, że nowa generacja Mercedesa SL będzie zupełnie nowym samochodem zaprojektowanym zupełnie pod nowym kątem. Za projekt będzie odpowiadać ekipa z AMG, która skupi się na sportowych doznaniach.

Jedną z kluczowych zmian będzie konstrukcja nowego samochodu. Kolejna generacja Mercedesa SL powstanie na płycie podłogowej MSA (Modularen Sportwagen Architektur). Jest to rozwinięcie konstrukcji MRA, która do tej pory pojawiła się w nowej generacji Mercedesa Klasy C o typoszeregu W205, ale już niebawem zadebiutuje również w kolejnej generacji modelu SLC.

Jest to bardzo elastyczna, modułowa konstrukcja, która pozwoli zmieniać rozstaw kół i rozstaw osi. Do jej budowy wykorzystano w dużej mierze aluminium i włókno węglowe. To zapewni nie tylko niewielką masę całej konstrukcji, ale dodatkowo pozwoli zapewnić odpowiednią sztywność.

Kolejna zmiana w SL to porzucenie twardego, aluminiowego dachu na rzecz konstrukcji brezentowej. Lżejsze rozwiązanie w tym modelu było stosowane po raz ostatni w 2001 roku. Pierwszym modelem, który poszedł tą drogą jest nowy Mercedes Klasy S Cabriolet.

Najwięcej znaków zapytania pojawia się w kwestii jednostek napędowych. Jeżeli ekipa z AMG stworzy płytę podłogową i nadwozie, to pod maską powinniśmy również ujrzeć dzieło inżynierów z Affalterbach. Niewykluczone, że w ofercie jednostek pojawi się nowy silnik turbodoładowany o pojemności trzech litrów, który będzie sprzedawany jako SL300. Jest to konstrukcja sześciocylindrowa, ale rozmieszczona rzędowo. Jednostka zadebiutuje dopiero pod koniec tego roku. Na pewno w ofercie pojawi się flagowa konstrukcja V8 4.0 twin-turbo, oznaczona jako SL400. Wariant SL63 i SL65 z sześciolitrowym V12 twin-turbo jest również brany pod uwagę.

Jak donoszą zagraniczne źródła, na nowego Mercedesa SL poczekamy jeszcze co najmniej dwa lata. Tymczasem warto przypomnieć sobie, jak wygląda aktualna wersja po face-liftingu.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes SL Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes SL

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.