mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.

AMG zbuduje nowego Mercedesa SL

Brytyjskie źródła donoszą, że nowa generacja Mercedesa SL będzie zupełnie nowym samochodem zaprojektowanym zupełnie pod nowym kątem. Za projekt będzie odpowiadać ekipa z AMG, która skupi się na sportowych doznaniach.

Jedną z kluczowych zmian będzie konstrukcja nowego samochodu. Kolejna generacja Mercedesa SL powstanie na płycie podłogowej MSA (Modularen Sportwagen Architektur). Jest to rozwinięcie konstrukcji MRA, która do tej pory pojawiła się w nowej generacji Mercedesa Klasy C o typoszeregu W205, ale już niebawem zadebiutuje również w kolejnej generacji modelu SLC.

Jest to bardzo elastyczna, modułowa konstrukcja, która pozwoli zmieniać rozstaw kół i rozstaw osi. Do jej budowy wykorzystano w dużej mierze aluminium i włókno węglowe. To zapewni nie tylko niewielką masę całej konstrukcji, ale dodatkowo pozwoli zapewnić odpowiednią sztywność.

Kolejna zmiana w SL to porzucenie twardego, aluminiowego dachu na rzecz konstrukcji brezentowej. Lżejsze rozwiązanie w tym modelu było stosowane po raz ostatni w 2001 roku. Pierwszym modelem, który poszedł tą drogą jest nowy Mercedes Klasy S Cabriolet.

Najwięcej znaków zapytania pojawia się w kwestii jednostek napędowych. Jeżeli ekipa z AMG stworzy płytę podłogową i nadwozie, to pod maską powinniśmy również ujrzeć dzieło inżynierów z Affalterbach. Niewykluczone, że w ofercie jednostek pojawi się nowy silnik turbodoładowany o pojemności trzech litrów, który będzie sprzedawany jako SL300. Jest to konstrukcja sześciocylindrowa, ale rozmieszczona rzędowo. Jednostka zadebiutuje dopiero pod koniec tego roku. Na pewno w ofercie pojawi się flagowa konstrukcja V8 4.0 twin-turbo, oznaczona jako SL400. Wariant SL63 i SL65 z sześciolitrowym V12 twin-turbo jest również brany pod uwagę.

Jak donoszą zagraniczne źródła, na nowego Mercedesa SL poczekamy jeszcze co najmniej dwa lata. Tymczasem warto przypomnieć sobie, jak wygląda aktualna wersja po face-liftingu.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes SL Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes SL

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Fabryka Mercedesa w Polsce - Daimler wybuduje...

auto motor i sport 2016-10-13

Fabryka Mercedesa w Jaworze będzie pierwszym zakładem produkcyjnym niemieckiego koncernu ulokowanym w Polsce. Na liniach montażowych będą powstawać czterocylindrowe jednostki napędowe dla samochodów osobowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.