mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AMITEC 2006 - motoryzacja od kuchni

AMITEC 2006 - motoryzacja od kuchni

Obok tegorocznych targów samochodowych AMI w Lipsku po raz kolejny zostały zorganizowane targi branżowe AMITEC. Jako jedne z największych, typowo fachowych w tej części Europy zgromadziły ponad 232 wystawców, między innymi z Niemiec, Polski, Czech, a nawet Chin.

AMITEC 2006 - motoryzacja od kuchni

Jak podkreślił w specjalnym wywiadzie dla Mojeauto.pl dyrektor targów AMITEC 2006, Matthias Kober: „Branżowe targi w Lipsku z roku na rok gromadzą coraz większą liczbę wystawców. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że najważniejsze tego typu targi w Europie Środkowej są właśnie tutaj, miejscu blisko graniczącym z innymi krajami tej części Starego Kontynentu. Naszym zadaniem na kolejne lata będzie utrzymanie tej wysokiej pozycji i nadawanie jej jeszcze większego wymiaru międzynarodowego.”

Słowa Matthiasa Kobera rzeczywiście znajdują swoje potwierdzenie w halach wystawowych. W tegorocznych targach swoje produkty prezentowali przede wszystkim Niemcy, Czesi, również Duńczycy, Belgowie, Austriacy, Francuzi, Holendrzy, Włosi i Chińczycy. Silną reprezentację producentów branżowych przedstawili także Polacy. Oferty ośmiu firm: wytwórców środków czyszczących (Rataj Sp.z.o.o.), felg stalowych (DEF Zakłada Kołownia), specjalistycznych podnośników do 50 ton (Car-Lift Service Sp.z.o.o.), tarcz hamulcowych (ATM Mikoda), montażu instalacji gazowych (Gebor), renowacji zabytkowych pojazdów z pracownii Bogdana Strzeleckiego, który w Lipsku prezentował między innymi model Dodge Six z roku 1928, wydawnictwa miesięcznika Nowoczesny Warsztat oraz Polskiej Izby Motoryzacji gromadziły przed stoiskiem dużą grupę interesantów.

Zobacz galerie zdjęć z AMI Lipsk 2006

Prezes PIM, Roman Kantorski w odpowiedzi na pytanie dotyczące wzajemnych korzyści dla producentów z Polski i innych krajów bardzo jasno zaznaczył, że tego typu targi dają przede wszystkim możliwość wspólnego działania, kooperacji w pewnych projektach i pokazania, że ta współpraca jest możliwa. Jak mówi dalej prezes PIM - „Same targi to nie tylko możliwość prezentacji swojego dorobku. To także wszelakie konferencje, spotkania, na których często dochodzi do nawiązywania bliższej współpracy. Hasło targi branżowe wywołuje bowiem pewnego rodzaju chęci przyjechania, zwiedzenia. Wiele razy spotkałem się z tym, że przedsiębiorcy przyjeżdżający tutaj tylko w celach właściwie turystycznych wyjeżdżają z konkretnymi ofertami i podpisanymi umowami. Dobrym przykładem jest właśnie polskie stoisko. Część firm, które się tutaj prezentują współpracuje już z firmami zachodnimi i chce tylko rozszerzyć swoją działalność na nowe kraje, ale są także firmy, które są tu dopiero pierwszy raz, a już notują spore zainteresowanie. W obu tych przypadkach ważne jest także to, że zarówno strona polska jak i innych krajów nie rozczarowują się sobą. To zaufanie daje szanse na długą współpracę, zadowolenie - i w skali makroekonomicznej - rozwój gospodarczy. Liczymy, że w kolejnych latach ta współpraca będzie się rozwijać, a nasze stoisko w Lipsku będzie ciągle rosnąć.”

Jednym z najciekawszych polskich produktów zaprezentowanych w Lipsku był wspomniany wcześniej Dodge Six – rocznik 1928, odrestaurowany w Pracowni Renowacji Pojazdów Zabytkowych Bogdana Strzeleckiego.

Samochód został zakupiony przez jednego z prywatnych polskich kolekcjonerów w Kanadzie za cenę 45 tys. i kompletnie odnowiony w zakładzie w Będzinie. Prace nad tym modelem trwały 1800 roboczo-godzin zamkniętych w około 13 miesiącach wytężałej  pracy. Wśród ciekawostek Dodge’a można wyróżnić system hamulcowy na cztery koła. Elementy karoserii, sześciocylindrowego silnika o pojemności 3600 ccm, mocy 58 KM i kół zgodne są z dokumentacją oryginalnego modelu. Elementem, który nie jest wierną kopią niespełna 80-letniego auta są migacze, które konstruktor musiał zamontować by między innymi uzyskać możliwość homologacji pojazdu. Jak zapewnia Bogdan Strzelecki Dodge Six jest w doskonałej formie – potwierdza to maksymalna prędkość 97 km/h. Kolejnym projektem na celowniku będzińskiego restauratora jest pierwszy wyprodukowany model Mercedesa 190 SL z 1955 roku.

Zobacz galerię zdjęć odrestaurowanego modelu Dodge Six

Tegoroczny piknik specjalistów branży motoryzacyjnej odbywa się w dniach 1-5.04. Organizatorzy spodziewają się około 45 tys. miłośników tej mechanicznej strony motoryzacji.

Zobacz specjalny serwis AMI Lipsk 2006 mojeauto.pl

Czytaj także:

Targi AMI rozpoczęte! 2006-03-31

Tematy w artykule: AMITEC 2006

Podobne wiadomości:

Targi AMI rozpoczęte!

Targi AMI rozpoczęte!

Aktualności 2006-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando