mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AMI coraz bliżej...Polski

AMI coraz bliżej...Polski

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Lipskie AMI i AMITEC 2006. To największe targi motoryzacyjnie w bliskim sąsiedztwie Polski.

AMI coraz bliżej...Polski

Wybór Warszawy na przeprowadzenie konferencji nie był przypadkowy. Wyraźne jest bowiem ukierunkowanie targów lipskich na Europę Środkową, zwłaszcza na Polskę i Czechy. Większość spośród zagranicznych osób odwiedzających ubiegłoroczne targi AMI pochodziła właśnie z tych krajów.

Z uwagi na fakt, że targi samochodowe IAA we Frankfurcie odbywają się co dwa lata, w 2006 roku targi AMI będą najważniejszymi targami samochodowymi w Niemczech i całym obszarze Europy Środkowej. W dniach 1 - 9 kwietnia 2006 r. w ramach Środkowoeuropejskiego Salonu Samochodowego zaprezentowana zostanie oferta blisko 450 wystawców. Organizatorzy oczekują ponad 270.000 odwiedzających w Lipsku.

"Na fanów samochodowych czeka w Lipsku podczas AMI 2006 ponad 100 światowych, europejskich i niemieckich premier – mówi Matthias Kober (na zdj. nr 3, po prawej), Kierownik Targów AMI – Dla odwiedzających z Polski to najbliższe tak profesjonalne targi motoryzacyjne. Genewa i Paryż są setki kilometrów dalej." Zapowiadając jednocześnie kontynuację zagranicznej ofensywy marketingowej w Europie Środkowo-Wschodniej, a szczególnie w Polsce i Czechach, dodał: "W 2006 roku liczymy na ponowny wzrost liczby odwiedzających z tych krajów, i to zarówno spośród przedstawicieli branży, jak i osób prywatnych."

Równolegle do targów samochodowych odbędą się targi AMITEC (1 – 5 kwietnia 2006 r.) -  targi branżowe dla oferentów, nabywców i użytkowników produktów i usług z takich dziedzin jak: konserwacja, pielęgnacja, serwis i naprawa pojazdów mechanicznych. W 2006 roku organizatorzy oczekują blisko 240 wystawców i 45.000 odwiedzających z całej Europy.

Targi Lipskie to najstarsze targi na świecie, a jednocześnie jedne z najmłodszych i najnowocześniejszych. W 1996 roku otwarte zostały nowe tereny targowe, których fascynująca stalowo-szklana architektura symbolizuje przejrzystość i otwartość na świat. Budowa nowego kompleksu targowego była jednym z największych projektów inwestycyjnych w nowych krajach związkowych.

Już niebawem, 9 grudnia 2005 roku,  w Hali Szklanej Targów Lipskich odbędzie się losowanie składów grup finałowych mistrzostw świata w piłce nożnej 2006.

Czytaj także:

Wzrost znaczenia AMI (2005-08-31)

AMI Lipsk 2005 (2005-04-04)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.