mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AMI coraz bliżej...Polski

AMI coraz bliżej...Polski

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Lipskie AMI i AMITEC 2006. To największe targi motoryzacyjnie w bliskim sąsiedztwie Polski.

AMI coraz bliżej...Polski

Wybór Warszawy na przeprowadzenie konferencji nie był przypadkowy. Wyraźne jest bowiem ukierunkowanie targów lipskich na Europę Środkową, zwłaszcza na Polskę i Czechy. Większość spośród zagranicznych osób odwiedzających ubiegłoroczne targi AMI pochodziła właśnie z tych krajów.

Z uwagi na fakt, że targi samochodowe IAA we Frankfurcie odbywają się co dwa lata, w 2006 roku targi AMI będą najważniejszymi targami samochodowymi w Niemczech i całym obszarze Europy Środkowej. W dniach 1 - 9 kwietnia 2006 r. w ramach Środkowoeuropejskiego Salonu Samochodowego zaprezentowana zostanie oferta blisko 450 wystawców. Organizatorzy oczekują ponad 270.000 odwiedzających w Lipsku.

"Na fanów samochodowych czeka w Lipsku podczas AMI 2006 ponad 100 światowych, europejskich i niemieckich premier – mówi Matthias Kober (na zdj. nr 3, po prawej), Kierownik Targów AMI – Dla odwiedzających z Polski to najbliższe tak profesjonalne targi motoryzacyjne. Genewa i Paryż są setki kilometrów dalej." Zapowiadając jednocześnie kontynuację zagranicznej ofensywy marketingowej w Europie Środkowo-Wschodniej, a szczególnie w Polsce i Czechach, dodał: "W 2006 roku liczymy na ponowny wzrost liczby odwiedzających z tych krajów, i to zarówno spośród przedstawicieli branży, jak i osób prywatnych."

Równolegle do targów samochodowych odbędą się targi AMITEC (1 – 5 kwietnia 2006 r.) -  targi branżowe dla oferentów, nabywców i użytkowników produktów i usług z takich dziedzin jak: konserwacja, pielęgnacja, serwis i naprawa pojazdów mechanicznych. W 2006 roku organizatorzy oczekują blisko 240 wystawców i 45.000 odwiedzających z całej Europy.

Targi Lipskie to najstarsze targi na świecie, a jednocześnie jedne z najmłodszych i najnowocześniejszych. W 1996 roku otwarte zostały nowe tereny targowe, których fascynująca stalowo-szklana architektura symbolizuje przejrzystość i otwartość na świat. Budowa nowego kompleksu targowego była jednym z największych projektów inwestycyjnych w nowych krajach związkowych.

Już niebawem, 9 grudnia 2005 roku,  w Hali Szklanej Targów Lipskich odbędzie się losowanie składów grup finałowych mistrzostw świata w piłce nożnej 2006.

Czytaj także:

Wzrost znaczenia AMI (2005-08-31)

AMI Lipsk 2005 (2005-04-04)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando