mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AMZ z Kutna dla wojska i cywilów

AMZ z Kutna dla wojska i cywilów

Przedsiębiorstwo AMZ-KUTNO Sp. z o.o. działające od 1999 roku, specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji zabudów specjalnych samochodów użytkowych. Ostatnio polski producent z Kutna dostarczył polskiej armii dwa pierwsze transportery opancerzone Żubr.

AMZ z Kutna dla wojska i cywilów
Firma funkcjonuje w Kutnie na powierzchni ok. 40 tys m2 i zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników. Od początku rozpoczęcia działalności firma współpracuje ze służbami wojskowymi oraz odbiorcami cywilnymi realizując dla nich kontrakty w zakresie wykonywania zabudów specjalnych typu: bankowozy, sanitarki wielonoszowe na pojazdach terenowych, ambulanse, mikrobusy samochody dla służb energetycznych, policyjnych, i inne pojazdy specjalne. Od roku 2004 firma rozpoczęła produkcję lekkich transporterów opancerzonych „DZIK” przeznaczonych dla jednostek specjalnych.

- Firma zaczyna prace nad ośmiokołowym, ponadtrzydziestotonowym, pływającym transporterem, do prezwozu np. wyrzutnie rakiet czy radarów. (...) Samochody patrolowe Tur, skonstruowane specjalnie dla zagranicznych misji, są oferowane obecnie w przetargu w Indiach. Opancerzonym, lżejszym patrolowcem z Kutna zainteresowane są siły zbrojne Arabii Saudyjskiej - zadowolone z wcześniejszych dostaw 300 sanitarek, wozów łączności i dowodzenia - informuje Rzeczpospolita.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport