mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych

ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych

Obecnie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. poszukuje inwestorów dla 28 spółek z własnego portfela. Większość z nich przeszła proces restrukturyzacji, który ustabilizował ich sytuację ekonomiczną, a w części przypadków doprowadził do trwałej rentowności. Wśród firm znajdują się przedstawiciele sektora motoryzacyjnego: Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego-Poznań Sp. zo.o. oraz Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego POLMO S.A.

ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych
Obecnie w ofercie ARP S.A. znajduje się 28 spółek, w których Agencja przeważnie posiada większość (w niektórych 100%) udziałów. Aktualna oferta jest bardzo szeroka: wystawione na sprzedaż spółki działają w różnych branżach (spożywcza, chemiczna, energetyczna, transportowa, motoryzacyjna, stoczniowa, produkcja podzespołów, maszyn i urządzeń, etc.) i mają zróżnicowany zasięg działalności (od rynków lokalnych po zasięg międzynarodowy). Spółki zatrudniają do 2 do 440 pracowników, ich przychody wahają się od 732 do 74 844 tys. zł, a kapitał własny od 394 do 82 641 tys. zł.

Agencja poszukuje inwestorów – branżowych czy finansowych – dla następujących spółek branży motoryzacyjnej:

- Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego-Poznań Sp. zo.o.  – (100% udział ARP w kapitale spółki). Spółka działa w sektorze: przemysł motoryzacyjny i lotniczy. Jest producentem aparatury wtryskowej do silników wysokoprężnych, osprzętu lotniczego, armatury gazowej oraz precyzyjnych elementów kooperacyjnych.

- Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego „POLMO” S.A. – (85% udział ARP w kapitale spółki). Spółka zajmuje się produkcją układów wylotowych silników spalinowych, zbiorników powietrza do pneumatycznych układów hamulcowych, elementów metalowych naczep samochodowych, różnego rodzaju metalowych części motoryzacyjnych.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Już za kilka tygodni we Frankfurcie zobaczymy pierwsze MINI z napędem elektrycznym. Koncepcyjny model rozpoczyna nowy rozdział w historii brytyjskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic