mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych

ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych

Obecnie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. poszukuje inwestorów dla 28 spółek z własnego portfela. Większość z nich przeszła proces restrukturyzacji, który ustabilizował ich sytuację ekonomiczną, a w części przypadków doprowadził do trwałej rentowności. Wśród firm znajdują się przedstawiciele sektora motoryzacyjnego: Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego-Poznań Sp. zo.o. oraz Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego POLMO S.A.

ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych
Obecnie w ofercie ARP S.A. znajduje się 28 spółek, w których Agencja przeważnie posiada większość (w niektórych 100%) udziałów. Aktualna oferta jest bardzo szeroka: wystawione na sprzedaż spółki działają w różnych branżach (spożywcza, chemiczna, energetyczna, transportowa, motoryzacyjna, stoczniowa, produkcja podzespołów, maszyn i urządzeń, etc.) i mają zróżnicowany zasięg działalności (od rynków lokalnych po zasięg międzynarodowy). Spółki zatrudniają do 2 do 440 pracowników, ich przychody wahają się od 732 do 74 844 tys. zł, a kapitał własny od 394 do 82 641 tys. zł.

Agencja poszukuje inwestorów – branżowych czy finansowych – dla następujących spółek branży motoryzacyjnej:

- Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego-Poznań Sp. zo.o.  – (100% udział ARP w kapitale spółki). Spółka działa w sektorze: przemysł motoryzacyjny i lotniczy. Jest producentem aparatury wtryskowej do silników wysokoprężnych, osprzętu lotniczego, armatury gazowej oraz precyzyjnych elementów kooperacyjnych.

- Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego „POLMO” S.A. – (85% udział ARP w kapitale spółki). Spółka zajmuje się produkcją układów wylotowych silników spalinowych, zbiorników powietrza do pneumatycznych układów hamulcowych, elementów metalowych naczep samochodowych, różnego rodzaju metalowych części motoryzacyjnych.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.