mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ARP udzieli pomocy FŁT - Kraśnik

ARP udzieli pomocy FŁT - Kraśnik

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podpisała umowę inwestycyjną z Fabryką Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. z siedzibą w Kraśniku. Umowa dotyczy udzielenia zadeklarowanej pomocy publicznej indywidualnej na restrukturyzację w wysokości 34 mln zł.

ARP udzieli pomocy FŁT - Kraśnik
Pomoc publiczna indywidualna na restrukturyzację zostanie udzielona poprzez objęcie przez ARP S.A. nowych akcji FŁT – Kraśnik S.A., na warunkach i w trybie określonym w umowie inwestycyjnej. Popisanie przedmiotowej umowy umożliwia rozpoczęcie formalnej procedury podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, która w pierwszym etapie wyemituje dla ARP S.A. akcje o wartości 20 mln zł, a w kolejnej emisji – o wartości 14 mln zł. Środki pochodzące z dokapitalizowania zostaną przeznaczone na realizację planu restrukturyzacji FŁT – Kraśnik S.A.

Opracowany przez spółkę plan restrukturyzacji został zaakceptowany przez Komisję Europejską, której pozytywna decyzja z 13 lipca 2011 r. otworzyła drogę do finansowania przez ARP S.A. działań restrukturyzacyjnych. Skuteczne realizowanie przez FŁT - Kraśnik S.A. zakładanych w planie restrukturyzacji przedsięwzięć ma na celu doprowadzenie do uelastycznienia prowadzonej przez spółkę działalności, w tym osiągnięcia trwałej rentowności i możliwości szybkiego reagowania na zmiany i ryzyka pojawiające się na rynku.

Podstawowym przedmiotem działalności FŁT - Kraśnik S.A. jest produkcja łożysk. Spółka zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników, a jej roczne obroty w 2010 r. przekroczyły 200 mln zł.  Udzielana pomoc publiczna na restrukturyzację dla FŁT – Kraśnik S.A. jest drugim etapem projektu, w ramach którego w czerwcu 2010 roku Spółka uzyskała z ARP S.A. pożyczkę na ratowanie w kwocie 12,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów elektrycznych pod marką Vozilla. Już od listopada będzie można się poruszać po drogach Dolnego Śląska autami elektrycznymi na minuty.