mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AUTOBEST 2010 dla Chevroleta Cruze

AUTOBEST 2010 dla Chevroleta Cruze

Chevrolet Cruze, który wiosną pojawił się na rynku europejskim, otrzymał od jury złożonego ze znanych dziennikarzy motoryzacyjnych ze Środkowej i Wschodniej Europy tytuł „AUTOBEST 2010”. Dziennikarze z 15 krajów przyznali Cruze’owi pierwsze miejsce w kategorii „najlepszy zakup” („best buy”), a konkurencję stanowiły Hyundai i20, Skoda Yeti i Volkswagen Polo.

AUTOBEST 2010 dla Chevroleta Cruze
Członkowie jury przyznawali punkty za łącznie 13 kryteriów. Są to stylistyka i parametry techniczne, takie jak prowadzenie, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność oraz punkty za szczególne znaczenie na wschodzących rynkach Środkowej i Wschodniej Europy: na przykład rozbudowana sieć dystrybucji i łatwa dostępność części zamiennych i akcesoriów.

Kilka dni temu EuroNCAP przyznało nowemu Chevroletowi Cruze pięć gwiazdek w ocenie bezpieczeństwa. Według EuroNCAP Cruze otrzymał 79 punktów na 100 możliwych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych modeli w tej klasie samochodów osobowych. Cruze osiągnął 96 procent ochrony dorosłych pasażerów, co plasuje go na drugim miejscu w tym roku, bijąc na głowę wszystkie testowane samochody klasy Premium.

Nowy kompakt Chevroleta z powodzeniem zadebiutował na polskim rynku. Od rozpoczęcia sprzedaży w kwietniu br. do końca listopada nabywców znalazło 448 samochodów. Jest to ponad dwa razy więcej niż jego poprzednika, Chevroleta Lacetti sedan, którego sprzedaż w porównywalnym okresie 2008 roku wyniosła 217 sztuk. 

Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.