mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AUTOBEST 2010 dla Chevroleta Cruze

AUTOBEST 2010 dla Chevroleta Cruze

Chevrolet Cruze, który wiosną pojawił się na rynku europejskim, otrzymał od jury złożonego ze znanych dziennikarzy motoryzacyjnych ze Środkowej i Wschodniej Europy tytuł „AUTOBEST 2010”. Dziennikarze z 15 krajów przyznali Cruze’owi pierwsze miejsce w kategorii „najlepszy zakup” („best buy”), a konkurencję stanowiły Hyundai i20, Skoda Yeti i Volkswagen Polo.

AUTOBEST 2010 dla Chevroleta Cruze
Członkowie jury przyznawali punkty za łącznie 13 kryteriów. Są to stylistyka i parametry techniczne, takie jak prowadzenie, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność oraz punkty za szczególne znaczenie na wschodzących rynkach Środkowej i Wschodniej Europy: na przykład rozbudowana sieć dystrybucji i łatwa dostępność części zamiennych i akcesoriów.

Kilka dni temu EuroNCAP przyznało nowemu Chevroletowi Cruze pięć gwiazdek w ocenie bezpieczeństwa. Według EuroNCAP Cruze otrzymał 79 punktów na 100 możliwych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych modeli w tej klasie samochodów osobowych. Cruze osiągnął 96 procent ochrony dorosłych pasażerów, co plasuje go na drugim miejscu w tym roku, bijąc na głowę wszystkie testowane samochody klasy Premium.

Nowy kompakt Chevroleta z powodzeniem zadebiutował na polskim rynku. Od rozpoczęcia sprzedaży w kwietniu br. do końca listopada nabywców znalazło 448 samochodów. Jest to ponad dwa razy więcej niż jego poprzednika, Chevroleta Lacetti sedan, którego sprzedaż w porównywalnym okresie 2008 roku wyniosła 217 sztuk. 

Podobne wiadomości:

Trzy Chevrolety z bogatszym wnętrzem

auto motor i sport 0000-00-00

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.