mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > A Ty jak wychowujesz przyszłego kierowcę?

A Ty jak wychowujesz przyszłego kierowcę?

Rodzice, jako kierowcy, nie dają swoim dzieciom dobrego przykładu. 75% rodziców wścieka się podczas jazdy, 54% krzyczy a kolejne 41% kłóci się między sobą w samochodzie przy dzieciach.

A Ty jak wychowujesz przyszłego kierowcę?
To najnowsze wyniki badań opublikowanych przez Continental - wiodącego producenta opon na rynku europejskim. Zdaniem młodych pasażerów, ich rodzice wykazują brak koncentracji za kierownicą, a mimo to ponad 90% z nich jest ogólnie zadowolonych ze stylu jazdy rodziców i czuje się bezpiecznie na drogach.

Kolejnym błędem popełnianym przez 21% rodziców jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. 45% młodych respondentów przyznaje, że ich rodzice nie koncentrują się na prowadzeniu samochodu. Dzieci zwracają także uwagę na różnicę w zachowaniu za kierownicą między ojcem i matką. Chociaż 73% dzieci przyznało, że ich tata jeździ szybciej niż mama, a jedna trzecia opisała zachowanie ojców jako agresywne, mimo to wolą ich styl ojca. Uważają również swoje matki za mniej doświadczonych kierowców (42%).

- Małe dzieci już wkrótce staną się kierowcami, dlatego rodzice powinni dawać im przykład jak należy postępować na drodze. Byliśmy bardzo zaskoczeni, że większość z nich nie bierze tej odpowiedzialności na poważnie. Szczególnie, że prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa drogowego jest o 38% wyższa w przypadku dzieci, których rodzice mają więcej niż trzy wykroczenia drogowe na koncie – komentuje wyniki badań Dr. Ralf Cramer, członek zarządu Continental.

Krzyki i kłótnie rodziców za kierownicą nie pozostają bez wpływu na psychikę dziecka. Prawie jedna czwarta z nich czuje się zdenerwowana z tego powodu. Obawy u dzieci rodzi również zbyt duża prędkość jazdy. Jak pokazują badania więcej niż jedna trzecia dzieci prosi rodziców, aby zwolnili.

Badanie zostało przeprowadzone w Niemczech na zlecenie Continental wśród 500 dzieci w wieku 4 – 16 lat we współpracy z Fundacją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Dolnej Saksonii.
Tematy w artykule: mlodzi kierowcy kierowca Continental

Podobne wiadomości:

Dlaczego nie rozmawiać przez komórkę podczas jazdy?

Dlaczego nie rozmawiać przez komórkę podczas...

Aktualności 2014-12-18

Sejm uchwalił ostrzejsze kary dla pijanych za kierownicą

Sejm uchwalił ostrzejsze kary dla pijanych za...

Finanse i prawo 2015-03-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.