mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > A im ciągle rośnie

A im ciągle rośnie

Suzuki może pochwalić się imponującym wyczynem. Ta japońska marka nieprzerwanie od 15 miesięcy odnotowuje wzrosty sprzedaży na polskim rynku. Jak tak dalej pójdzie, dołączy do ścisłej czołówki...

A im ciągle rośnie
Sprzedaż Suzuki we wrześniu wyniosła 583 sztuki, co stanowi przyrost +12,77% w porównaniu z wrześniem 2010 r. (517 sztuk). Lepsze wyniki Suzuki odnotowało także w ujęciu rocznym - 5.340 sztuk w 2011 br., czyli wzrost o 5,74% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (5.050 sztuki). Co istotne, tak dobre wyniki uzyskane zostały pomimo spadkowych tendencji na rynku motoryzacyjnym (prognozy sprzedaży samochodów osobowych we wrześniu br. prezentują około 4,3-procentowy spadek rynku).

Uzyskany wynik Suzuki jest w dużej mierze zasługą rosnącej popularności miejskich modeli Suzuki. Modele Alto, Splash oraz Swift są komfortowe, zwrotne i ergonomiczne. Nowoczesne jednostki napędowe 1.0 oraz 1.2 zapewniają solidne osiągi przy niewielkim zużyciu paliwa, co jest doceniane przez klientów w Polsce.
 
Na rynku polskim najchętniej kupowanym modelem Suzuki od początku 2011 roku jest Swift, który znalazł już 1.772 nabywców i którego sprzedaż w tym roku wzrosła aż o 56 procent! Duży wzrost zainteresowania odnotował także Splash, który w stosunku rok do roku odnotował wzrost na poziomie 53 procent – do poziomu na koniec września 2011 -  469 sprzedanych aut.

Suzuki na polskim rynku oferuje obecnie 7 modeli samochodów: Alto, Splash, Swift, SX4, Kizashi, Jimny i Grand Vitarę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki wyniki sprzedaży rynek polski

Podobne wiadomości:

Spark, C1, Picanto, Alto – małe, a wygodne

auto motor i sport 0000-00-00

W żadnym z testowanych miejskich samochodzików dorosłe osoby nie podróżują w ścisku na przednich fotelach, dzieci zaś swobodnie rozsiadają się z tyłu na kanapie. Na co dzień Alto, C1, Picanto i Spark potrafią prawie tyle samo, co znacznie większe auta. Oto nasz test.

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i...

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.