mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > A im ciągle rośnie

A im ciągle rośnie

Suzuki może pochwalić się imponującym wyczynem. Ta japońska marka nieprzerwanie od 15 miesięcy odnotowuje wzrosty sprzedaży na polskim rynku. Jak tak dalej pójdzie, dołączy do ścisłej czołówki...

A im ciągle rośnie
Sprzedaż Suzuki we wrześniu wyniosła 583 sztuki, co stanowi przyrost +12,77% w porównaniu z wrześniem 2010 r. (517 sztuk). Lepsze wyniki Suzuki odnotowało także w ujęciu rocznym - 5.340 sztuk w 2011 br., czyli wzrost o 5,74% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (5.050 sztuki). Co istotne, tak dobre wyniki uzyskane zostały pomimo spadkowych tendencji na rynku motoryzacyjnym (prognozy sprzedaży samochodów osobowych we wrześniu br. prezentują około 4,3-procentowy spadek rynku).

Uzyskany wynik Suzuki jest w dużej mierze zasługą rosnącej popularności miejskich modeli Suzuki. Modele Alto, Splash oraz Swift są komfortowe, zwrotne i ergonomiczne. Nowoczesne jednostki napędowe 1.0 oraz 1.2 zapewniają solidne osiągi przy niewielkim zużyciu paliwa, co jest doceniane przez klientów w Polsce.
 
Na rynku polskim najchętniej kupowanym modelem Suzuki od początku 2011 roku jest Swift, który znalazł już 1.772 nabywców i którego sprzedaż w tym roku wzrosła aż o 56 procent! Duży wzrost zainteresowania odnotował także Splash, który w stosunku rok do roku odnotował wzrost na poziomie 53 procent – do poziomu na koniec września 2011 -  469 sprzedanych aut.

Suzuki na polskim rynku oferuje obecnie 7 modeli samochodów: Alto, Splash, Swift, SX4, Kizashi, Jimny i Grand Vitarę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki wyniki sprzedaży rynek polski

Podobne wiadomości:

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Aktualności 2017-09-06

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.