mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Abarth i sportowe fotele

Abarth i sportowe fotele

Aby podkreślić jeszcze bardziej sportowy charakter modeli spod znaku Skorpiona, przygotowane zostały specjalne fotele we współpracy z włoską firmą Sabelt.

Abarth i sportowe fotele
Fotele "Abarth Corse by Sabelt" zainspirowane zostały wyścigowymi fotelami, jakie w latach sześćdziesiątych pojawiły się w modelach Abarth 595 i 695. Ich zaokrąglone linie i wyraźne wyprofilowania czynią je idealnymi zarówno na zawody na torze jak i do jazdy turystycznej.

Nowe fotele wyposażone są w dźwignię składania oparcia fotela, a zintegrowane z oparciem zagłówki posiadają otwory umożliwiające wykorzystanie czteropunktowych pasów bezpieczeństwa. Ponadto, szkielet (z innowacyjnym oparciem nośnym) i siedzenie są wykonane z tworzywa w białym kolorze, składającego się z żywicy z poliesterem i domieszką włókna szklanego, które uzyskano dzięki zaawansowanej technologii formowania SMC (Sheet Moulding Compound). Są o 10 kg lżejsze w stosunku do foteli seryjnych, a także posiadają zdolność trzymania ciała przy bocznych i wzdłużnych przeciążeniach.

Dostępne w dwóch wersjach (w czarnej skórze Frau i czarna perforowana Alcantara lub z czarnej tkaniny technicznej “F1”) fotele są wzbogacone o kilka detali, na przykład, czerwone przeszycie podkreśla estetycznie kształt i charakterystykę Abartha, podczas gdy srebro podkreśla logo Skorpiona umieszczone na pokrętle regulacji nachylenia oparcia.

Pierwsze fotele "Abarth Corse by Sabelt" używane będą przez dealerów Ferrari w autach zastępczych. Co ciekawe, już wkrótce fotele te będą dostępne nie tylko w modelach Abartha, ale również w modelach Fiat 500 oraz 3-drzwiowej wersji Fiata Grande Punto.

Podobne wiadomości:

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z...

Technika 2016-09-16

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Japoński SUV będzie teraz dostępny w polskich salonach w nowej wersji Selection. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch specjalnych kolorów nadwozia oraz cieszyć się bogatym wyposażeniem.