mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Po raz pierwszy miłośnicy marki Seat mogą się zaangażować w projekt, który pozwoli im wybrać nazwę dla nowego modelu. Będzie to zupełnie nowy, pełnowymiarowy SUV, który dołączy do modeli Ateca i Arona.

Samochód zadebiutuje dopiero w 2018 roku, ale już niebawem zostanie rozstrzygnięta jego nazwa. Wśród propozycji znajdujących się w półfinale konkursu możemy znaleźć:

  • Abrera
  • Alboran
  • Aran
  • Aranda
  • Avila
  • Donosti
  • Tarifa
  • Tarraco
  • Teide


Te propozycje przeszły wstępną fazę testów przeprowadzonych przez ekspertów z Seata. Całość odbywała się w trzech etapach. Pierwszy sprawdzał, czy są zgodne z wartościami marki i charakterystyką produktu.

Najważniejszym kryterium wyboru było dopasowanie nazwy do marki i natury nowego modelu. Oczywiście, zgodnie z tradycją, nazwa powinna nawiązywać do miejsca w Hiszpanii. Kolejna kwestia do kryteria lingwistyczne. Eksperci marki Seat szukali nazw, które będą łatwe do wymówienia w wielu językach, a przy okazji nie wzbudzą kontrowersji. W ostatnim, trzecim etapie sprawdzano, czy wybrane nazwy nie figurują jako zastrzeżone.

Już w najbliższym czasie Seat zamierza przetestować wybrane nazwy w półfinałach podczas specjalnych grup focusowych, gdzie spośród dziewięciu nazw zostaną wyłonione trzy, które Seat ogłosi podczas salonu we Frankfurcie. Wszyscy fani marki będą mogli głosować na ulubioną nazwę na stronie internetowej hiszpańskiego producenta. Wygra ta nazwa, która zdobędzie najwięcej głosów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Seata Arona

auto motor i sport 2017-09-19

Seat Arona to najnowszy model w gamie hiszpańskiej marki. Na początku dostępny będzie w Polsce wyłącznie z 1-litrowymi silnikami benzynowymi.

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.