mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aby bezpiecznie dojechać na Święta

Aby bezpiecznie dojechać na Święta

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to ważny czas dla każdego z nas, ale również okres wzmożonego ruchu na drogach. Pamiętajmy, aby w drodze do rodziny czy z powrotem do domu, zachować szczególne bezpieczeństwo.

Aby bezpiecznie dojechać na Święta
W dniach 24-26 grudnia, jak co roku, policja w całym kraju będzie prowadziła ogólnopolską akcję "Bezpieczny weekend". W czasie planowanej akcji policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na prędkość jazdy, stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Niestety, mimo apeli policji, każdego roku w czasie świąt w wypadkach drogowych ginie wielu ludzie. Wypadki, które mają miejsce właśnie w tym okresie, charakteryzują się tym, że poszkodowane są w nich całe rodziny podróżujące samochodem.

Policja przypomina kierowcom, że - prowadząc pojazd - odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie powinni być świadomi, że choć nie kierują pojazdem, także mają wpływ na bezpieczeństwo podróżowania, np. gdy nie zapinają pasów bezpieczeństwa albo godzą się, by za kierownicę wsiadł ktoś po alkoholu.

Kierowcom radzimy, aby w czasie jazdy zachowali spokój i nie ulegali presji zbytniego pospiechu. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków (natężenia ruchu, pogody i stanu nawierzchni).

Bądźmy zawsze odpowiedzialnymi użytkownikami dróg. Również osoby piesze powinny przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym - tym bardziej, że o tej porze roku jest gorsza widoczność, co ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

W nawale świątecznej krzątaniny nie zapomnijmy też o przygotowaniu swojego samochodu do drogi. W warunkach zimowych trzeba przede wszystkim sprawdzić światła, hamulce, wycieraczki, płyny eksploatacyjne i oczywiście założyć zimowe opony.

Nie ryzykujmy, siadając za kierownicą po alkoholu. To prosta droga do kłopotów bądź tragedii! Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki szampana, wina, jednego piwa, lub kieliszka wódki może przyczynić się do konfliktu z prawem i spowodować nieszczęście na drodze.

Podobne wiadomości:

Mandaty – jest nowy taryfikator

auto motor i sport 0000-00-00

Insignia w służbie obrońców prawa

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.