Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aby oleju nie pomylić z benzyną

Aby oleju nie pomylić z benzyną

Inżynierowie Forda opracowali system "Easy Fuel", którego zadaniem jest monitorowanie, czy do baku samochodu tankowane jest właściwe paliwo.

Jak wynika z szacunków, rocznie ok. 150 tys. kierowców omyłkowo tankuje benzynę zamiast oleju napędowego. Liczba ta stosunkowo szybko rośnie, głównie z powodu rosnącej popularności, a co za tym idzie liczby jeżdżących na drogach aut z silnikiem diesla. Osoby, które przez wiele lat jeździły samochodami z silnikami benzynowymi, a teraz przesiadły się do diesli często na stacjach benzynowych odruchowo podjeżdżają pod dystrybutor z benzyną. Takie niewłaściwe zatankowanie paliwa może drogo kosztować kierowcę. Przede wszystkim może dojść nawet do poważnych uszkodzeń w systemie napędu, których naprawa często nie pokrywa ubezpieczenie samochodu.

I tu właśnie Ford zamierza pomóc swoim kierowcom, by taka pomyłka nie miała miejsca. Średnice wlotów pistoletów dystrybutora z benzyną oraz olejem napędowym różnią się. System "Easy Fuel", najprościej mówiąc, będzie monitorował, czy właśnie ta średnica jest odpowiednia i w razie błędnej włączany będzie alarm

Obecnie jeszcze system ten jest w fazie projektowej. Jednak Ford zamierza wprowadzić go już do produkcji w ciągu najbliższych dwóch lat.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota South Africa Motors i Toyota Gazoo Racing South Africa przedstawiają potwora, który powalczy o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar 2017. Toyota Hilux Evo wyróżnia się m.in. siłą napędową kierową tylko na oś tylną.