mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Accord potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa

Accord potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa

Honda Accord otrzymała 5 gwiazdek według nowego systemu oceniającego ogólne bezpieczeństwo. Zastąpił on poprzedni schemat oceniania, w którym Accord uzyskał 5 gwiazdek za ochronę dorosłych, 4 gwiazdki za ochronę dzieci oraz 3 za ochronę pieszych.

Accord potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa
Ogólna ocena jest średnią ważoną ocen uzyskanych w czterech kategoriach: bezpieczeństwo dorosłych (50%), bezpieczeństwo dzieci (20%), bezpieczeństwo pieszych (20%) oraz dostępność systemów (10%). Ostateczny wynik na poziomie co najmniej 70% pozwala uzyskać maksymalną ocenę 5 gwiazdek. Zakwalifikowanie czwartej z wymienionych kategorii do oceny jest możliwe pod warunkiem wprowadzeniu systemów wspomagających bezpieczeństwo (VSA w przypadku Hondy) do standardowego wyposażenia 85% modeli z rocznika 2009, przeznaczonych na rynek Unii Europejskiej.

Poza elementami branymi pod uwagę do oceny przez Euro NCAP (m.in. ESP), Accord wyposażony jest w wiele dodatkowych systemów bezpieczeństwa, w tym m.in. adaptacyjne elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (Motion Adaptive EPS), Advanced Driving Assist System (opcja dodatkowa), Lane Keeping Assist System (LKAS), Adaptive Cruise Control (ACC) czy też Collision Mitigation Brake System (CMBS).

W celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia kręgów szyjnych skonstruowano aktywne zagłówki odchylające się w chwili wciśnięcia siedzącego w fotel na skutek uderzenia w tył pojazdu. Umieszczona w fotelu sztywna płyta powoduje, że zagłówek przemieszcza się do przodu, tym samym zapewniając właściwe podparcie głowy.

W nowym Accordzie zastosowano także kilka znanych z poprzednich modeli rozwiązań, mających na celu ochronę pieszego podczas zderzenia. Są nimi na przykład mocowania przednich błotników i zawiasy maski wykonane z materiałów energochłonnych oraz niezabudowana przestrzeń tuż pod maską.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Accord Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Accord

Podobne wiadomości:

Pieskie życie w Hondzie

auto motor i sport 0000-00-00

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando