mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Accord potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa

Accord potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa

Honda Accord otrzymała 5 gwiazdek według nowego systemu oceniającego ogólne bezpieczeństwo. Zastąpił on poprzedni schemat oceniania, w którym Accord uzyskał 5 gwiazdek za ochronę dorosłych, 4 gwiazdki za ochronę dzieci oraz 3 za ochronę pieszych.

Accord potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa
Ogólna ocena jest średnią ważoną ocen uzyskanych w czterech kategoriach: bezpieczeństwo dorosłych (50%), bezpieczeństwo dzieci (20%), bezpieczeństwo pieszych (20%) oraz dostępność systemów (10%). Ostateczny wynik na poziomie co najmniej 70% pozwala uzyskać maksymalną ocenę 5 gwiazdek. Zakwalifikowanie czwartej z wymienionych kategorii do oceny jest możliwe pod warunkiem wprowadzeniu systemów wspomagających bezpieczeństwo (VSA w przypadku Hondy) do standardowego wyposażenia 85% modeli z rocznika 2009, przeznaczonych na rynek Unii Europejskiej.

Poza elementami branymi pod uwagę do oceny przez Euro NCAP (m.in. ESP), Accord wyposażony jest w wiele dodatkowych systemów bezpieczeństwa, w tym m.in. adaptacyjne elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (Motion Adaptive EPS), Advanced Driving Assist System (opcja dodatkowa), Lane Keeping Assist System (LKAS), Adaptive Cruise Control (ACC) czy też Collision Mitigation Brake System (CMBS).

W celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia kręgów szyjnych skonstruowano aktywne zagłówki odchylające się w chwili wciśnięcia siedzącego w fotel na skutek uderzenia w tył pojazdu. Umieszczona w fotelu sztywna płyta powoduje, że zagłówek przemieszcza się do przodu, tym samym zapewniając właściwe podparcie głowy.

W nowym Accordzie zastosowano także kilka znanych z poprzednich modeli rozwiązań, mających na celu ochronę pieszego podczas zderzenia. Są nimi na przykład mocowania przednich błotników i zawiasy maski wykonane z materiałów energochłonnych oraz niezabudowana przestrzeń tuż pod maską.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Accord Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Accord

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Accord Type-S w Genewie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.