mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Actros ponownie samochodem ciężarowym roku

Actros ponownie samochodem ciężarowym roku

Podczas odbywających się w belgijskim Kortrijk międzynarodowych targów „Trailer 2011”, nowemu Actrosowi przyznano prestiżowy tytuł „Truck of the year”. Nagrodę tą Actros otrzymał już po raz czwarty!

Actros ponownie samochodem ciężarowym roku
Mercedes-Benz zdeklasował swoich kontrkandydatów do nagrody. Jako jedyny producent samochodów ciężarowych, wprowadził w tym roku nie tylko nowoczesny i ekologiczny silnik spełniający wyśrubowaną normę spalania Euro VI, ale także zaprojektował dla niego zupełnie nowy pojazd. Nowy Actros jest bowiem nie tylko czwartą generacją dobrze znanego i sprawdzonego już pojazdu – w przeciwieństwie do swych poprzedników został on zaprojektowany zupełnie od początku.

- „Jesteśmy dumni, że jury konkursu „Truck of the Year” uhonorowało nasz wysiłek tak ważnym wyróżnieniem.” – mówił Hubertus Troska, szef działu Mercedes-Benz Truck.
Gianenrico Griffini, przewodniczący jury, tak skomentował zwycięstwo nowego Actrosa: „ W swoim flagowym pojeździe, Mercedes-Benz połączył ewolucyjne elementy z rewolucyjnymi osiągnięciami, które podnoszą poprzeczkę wydajności, bezpieczeństwa i komfortu w pojeździe ciężkim.”

Nagroda „Truck of the Year” przyznawana jest od 1976 roku. Od tego czasu stała się ona jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. Jury, złożone z 24 ekspertów z 24 różnych krajów wybiera co roku samochód ciężarowy, którego premiera ma dla rynku szczególne znaczenie ze względu na innowacyjność, pomysłowość, lub inne elementy, które mają wyznaczać kierunek rozwoju ciężkiej motoryzacji. Mercedes-Benz otrzymał nagrodę tą po raz siódmy. Warto dodać, iż każdej z poprzednich generacji Actrosa również przyznano ten tytuł w roku debiutu.
Nagrodę dla roku 2012 przyznano podczas międzynarodowych targów „Trailer 2011” odbywających się od 24 listopada w belgijskim mieście Kortrijk.
Silne strony nowego Actrosa: oszczędność, dynamika jazdy i komfort
Nowy Actros jest bezkompromisowo ekonomiczny, komfortowy i przyjazny dla środowiska. Jego nowy design zwiększa atrakcyjność flagowego pojazdu ciężarowego Mercedes-Benz. Z ponad 700 000 sprzedanych egzemplarzy od wprowadzenia go na rynek w 1996 roku, Actros jest najbardziej utytułowanym pojazdem ciężarowym na świecie.

Podobne wiadomości:

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Aktualności 2016-01-22

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!