Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Actros z systemem FleetBoard w standardzie

Actros z systemem FleetBoard w standardzie

Jako pierwszy producent na rynku, Mercedes-Benz oferuje pojazdy fabrycznie wyposażone w system telematyczny. Na terenie całej Europy nowy Actros będzie  posiadał system zarządzania flotą  FleetBoard w standardzie. Z systemu można efektywnie korzystać również we flotach złożonych z pojazdów różnych marek.

Actros z systemem FleetBoard w standardzie
Nabywcy nowego Actrosa będą mieli okazję do bezpłatnego testowania pakietów Zarządzania pojazdami oraz Zarządzania czasem przez 4 miesiące. W tym czasie FleetBoard bez żadnych opłat zapewnia szkolenie z zakresu ekonomicznej jazdy. Doświadczenia pokazują, że korzystanie z usług telematycznych już w krótkim okresie pomaga obniżyć zużycie paliwa od 5 do 15 proc.
Przewidujący i oszczędny styl jazdy pozwala również na ograniczenie zużycia eksploatacyjnego pojazdu. Rezultat? Interwały międzyprzeglądowe dla pojazdów wyposażonych w system FleetBoard sięgają 150 tysięcy kilometrów.
Firmy, które korzystają już z alternatywnych usług telematycznych, mogą natomiast równolegle skorzystać z systemu FleetBoard i porównać efekty działania obydwu rozwiązań. Po zakończeniu fazy testowej klient decyduje, czy chce przedłużyć umowę na świadczenie usług i nadal korzystać z kompleksowej oferty, czy też wybrać zakres preferowanych funkcji.
Jednorazowa opłata za korzystanie z systemu FleetBoard płatna po zakończeniu fazy testowej, nie dotyczy nabywców, którzy zdecydują na skorzystanie z kontraktu serwisowego Complete Mercedes-Benz. Pokrywa on wszystkie koszty obsługi i napraw samochodów.
- Dzięki innowacyjnej ofercie, FleetBoard przynosi klientom oszczędności już od pierwszego kilometra. To ważny krok naprzód, szczególnie w połączeniu z najoszczędniejszymi samochodami ciężarowymi na rynku. FleetBoard pozwala dyspozytorom flot na pełne wykorzystanie technologicznego potencjału ciężarówek, a przy obecnych cenach usług nic już nie stoi na przeszkodzie, by z niego nie skorzystać - podkreśla Markus Lipinsky, dyrektor zarządzający Daimler FleetBoard GmbH.

FleetBoard EcoSupport - trener na pokładzie
Narzędzie FleetBoard EcoSupport na bieżąco analizuje styl jazdy kierowcy na podstawie takich parametrów jak prędkość jazdy, sposób operowania pedałem gazu czy częstotliwość używania hamulców i wspiera go w uzyskaniu możliwie niskiego zużycia paliwa. Wyniki analizy są w pełni kompatybilne z Analizą użytkowania FleetBoard. Funkcja FleetBoard EcoSupport oferowana jest jako wyposażenie każdego nowego Actrosa, niezależnie od aktywacji systemu FleetBoard.

Truck Maintenance Management redukuje przestoje
Mercedes-Benz oferuje swoim klientom specjalną usługę Truck Maintenance Management. Na podstawie danych systemu FleetBoard, umożliwia ona stworzenie harmonogramu przeglądów eksploatacyjnych we współpracy z partnerem serwisowym Mercedes-Benz, który monitoruje terminy zbliżających się przeglądów i napraw i uzgadnia je z opiekunem flot, aby skrócić czas przestoju pojazdów.
Minimalizacji przestojów sprzyja również usługa Telediagnoza. W przypadku awarii kierowca może za naciśnięciem przycisku przekazać dane diagnostyczne do centrum serwisowego, a doradca - przeanalizować objawy usterki i przygotować się do jej usunięcia jeszcze przed wyruszeniem na miejsce postoju pojazdu.
Zarządzanie pojazdami pozwala z kolei na optymalizację rozmieszczenia pojazdów i stylu jazdy. Efekt? Niższe zużycie paliwa oraz koszty eksploatacyjne przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności floty.
Zarządzanie transportem wspiera zarządzanie procesami logistycznymi w zakresie planowania pracy. DispoPilot - dodatkowy terminal w pojeździe - wyświetla dane dotyczące podróży i ułatwia komunikację z kierowcą. Zmiany w harmonogramie jazdy mogą być przeprowadzane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami danego przedsiębiorstwa.
Zarządzanie czasem umożliwia bierzącą rejestrację czasu prazy kierowców, pobieranie danych z kart kierowców oraz danych z pamięci masowej tachografu cyfrowego zgodnie z wymogami dotyczącymi gromadzenia danych.
Na tych samych zasadach usługi FleetBoard dostępne są również dla pojazdów innych producentów.
Dodatkowe informacje o produktach oferowanych przez Daimler FleetBoard dostępne są pod adresem: www.fleetboard.com.

Daimler FleetBoard GmbH od lat cieszy się ugruntowaną pozycją lidera w sektorze pojazdów użytkowych jako dostawca wiodącego systemu do zarządzania flotą. Urządzenia i usługi FleetBoard skierowane są do operatorów małych, średnich i dużych flot pojazdów dostawczych, pragnących zwiększyć swoją rentowność poprzez efektywne zarządzanie pojazdami, czasem i transportem. Prosta w obsłudze technologia przynosi duże ułatwienia również w codziennej pracy kierowców. 100% spółka-córka Daimler ma swoją siedzibę w Stuttgarcie. Od kwietnia 2004 r. Daimler FleetBoard GmbH posiada certyfikat DEKRA według normy DIN EN ISO 9001:2000. Od momentu wdrożenia usług FleetBoard w 2000 roku skorzystało z nich ponad 85000 pojazdów, obsługiwanych przez 2000 klientów.

Podobne wiadomości:

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj