mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Acura wraca do domu

Acura wraca do domu

Honda Motor zapowiada wprowadzenie do sprzedaży do 2008 roku na rynku japońskim należącej do koncernu marki Acura, która do tej pory dostępna jest wyłącznie na rynku północnoamerykańskim.

Acura wraca do domu

Stworzenie luksusowej marki Acura w 1986 roku miało za zadanie wspomóc koncernowi Honda podbicie Stanów Zjednoczonych. W późniejszym czasie sprzedaż poszerzono o Kanadę i Meksyk. W 2004 roku sprzedaż aut marki Acura w tych trzech krajach przekroczyła 220 tys. samochodów. Podobną drogą wkrótce poszły także dwa inne japońskie koncerny - Nissan wypuścił markę Infiniti w 1988 roku, zaś Toyota markę Lexus w 1989 r. Na początku auta tych marek oferowane były wyłącznie na rynku północnoamerykańskim.

Spora popularność tych aut spowodowała, że dość szybko japońskie władze zaczęły myśleć o ekspansji na inne rynki. W Europie dostępny jest Lexus, który od sierpnia tego roku oferowany jest także w Japonii. W 2008 r. w pierwszych europejskich krajach (Niemcy, Wlk. Brytania, Rosja) znajdzie się w ofercie marka Infiniti. W przyszłym roku Acura pojawi się w Chinach, zaś na swój rodzimy rynek wjedzie najpóźniej do 2008 r.

Jednocześnie Honda zapowiada połączenie trzech obecnie działających na rynku japońskim kanałów dystrybucji (Verno, Clio i Primo) swoich modeli, które zostały założone między 1978 a 1985 rokiem, a ich celem było trafienie do odpowiedniej grupy klientów. Zjednoczenie całej sieci dealerskiej pozwoli na ujednolicenie działalności i ułatwienie klientom dostępu do zakupu oraz serwisu nowych aut. W momencie debiutu w Japonii samochody marki Acura dostępne będą w ok. 100 salonach Hondy.

Acura, która w swojej ofercie ma wiele aut luksusowych i sportowych: RL, TL, TSX czy też NSX, nie zostanie w najbliższym czasie wprowadzona do Europy. Poza tym nowy model Acura Legend (na zdjęciu obok), która właśnie wchodzi do sprzedaży w USA pojawi się na Starym Kontynencie dopiero za rok pod nazwą Honda Legend. 

Czytaj także:
Acura do Chin (2005-07-27)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.