mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adam Małysz gotowy na Dakar!

Adam Małysz gotowy na Dakar!

„Raczej, to że myślisz pozytywnie ma dużo lepszy wpływ na Ciebie, niż to, jeśli myślisz o czymś czego masz nie zrobić albo co źle zrobiłeś", powiedział Adam Małysz po konferencji prasowej. "Orzeł z Wisły" jest głodny ścigania i będzie chciał poprawić swój wynik z 2013 roku.

Adam Małysz gotowy na Dakar!
Adam Małysz dwa lata temu zadebiutował w Rajdzie Dakar. Wielu pukało się w czoło, mówiąc, że zamiast odpoczywać i zakończyć karierę sportową to Małysz wydziwia i nic nie osiągnie. "Orzeł z Wisły" nie bacząc na to realizował założony plan i na początku tego roku dojechał na metę Dakaru na świetnej 15-tej pozycji. Dodatkowo był najwyżej sklasyfikowanym polskim kierowcą.

Cały sezon załoga Adam Małysz/Rafał Marton startowała w kilkunastu Adam Małysz i japońska figurka przynosząca szczęścierajdach, wygrywając Toolimpex Cup i Baja Carpathia oraz zajmując trzecie miejsce w Baja Poland. W marcu tego roku dołączył do Orlen Teamu, w barwach którego wystartuje w Rajdzie Dakar.

Małysz wraz ze swoim pilotem zasiądzie za kierownicą Toyoty Hilux przygotowanej przez belgijską firmę Overdirve. Auto już popłynęło do Argetyny, skąd wystartuje Rajd Dakar 2014. Dakarowa Toyota Hilux wyposażona jest w 8-cylindrowy, benzynowy motor o pojemności 5.0 litrów. Jednostka dostarcza 370 KM oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik został sprzężony z 6-stopniową przekładnią sekwencyjną. Masa netto samochodu wynosi 1937 kg.

Na konferencji prasowej zobaczyliśmy Adama Małysza, który z dużym szacunkiem podchodzi do Rajdu Dakar, ale ma świadomość tego, że jest w stanie poprawić wynik z tegorocznej edycji. Udało nam się po konferencji porozmawiać z "Orłem z Wisły".

Czy jest coś czego boi się Adam Małysz w Rajdzie Dakar?
Wolałbym nie mówić czego się boje, wolę mówić o tym czego się nie boje. Zawsze uczono mnie jeśli chodzi o psychikę zawodnika: raczej, to że myślisz pozytywnie ma dużo lepszy wpływ na Ciebie, niż to, jeśli myślisz o czymś czego masz nie zrobić albo co źle zrobiłeś. W skokach było tak samo. Zawsze koncentrowałem się siadając na belce na tym co mam zrobić, niż na tym czego mam nie zrobić. Tutaj robie tak samo.

Z czego wynikają konflikty pomiędzy kierowcą, a pilotem?
Myślę, że z różnicy zdań. Bywało często tak, że ja chciałem jechać w jednym kierunku, a Rafał kierował mnie gdzieś indziej. Albo był bardziej niebezpieczny odcinek, ja jechałem go za szybko, a myślałem, że jadę go dobrze. Czasem dochodziło do lekkich starć, ale są one niczym w porównaniu z tym co przeżywają inne załogi. Choćby przykład, gdy pilot wysiadł w połowie jednego z odcinków i dalej nie pojechał.

Najciekawsza przygoda na Dakarze.

Taka może nie do końca najgłupsza ale... mieliśmy 200 m do mety na wydmach i jechaliśmy za bardzo dobrym zawodnikiem Terranovą. Jechałem trochę za nim za blisko i on przy przekraczaniu wydmy odjął gazu, a po bokach stali kibice. Ja albo musiałem się zatrzymać, albo pojechać w kibiców. Zatrzymałem się i musieliśmy zjechać w dół wydm i zakopaliśmy się na 15 minut przed samą metą.

Ile medali polskich skoczków przewiduje Pan na Ikrzyskach w Soczi?

Nie da się przewidzieć. Myślę, że najpierw trzeba czegoś dokonać, żeby o tym mówić. Można sobie szacować. Jesteśmy w stanie przywieźć 2-3 medale spokojnie jeśli chodzi o same skoki narciarskie. Na pewno kolegów na to stać i ja będę trzymał za nich kciuki. Czy się to stanie i czy przywieziemy w ogóle jakiś medal to jest to tylko gdybanie. Zawsze powtarzałem, że można wyznaczać sobie jakieś cele, ale żeby o tym mówić wpierw trzeba tego dokonać.

Podobne wiadomości:

Peugeot testuje 2008 DKR

Peugeot testuje 2008 DKR

Aktualności 2014-09-25

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.