mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adam Małysz na Baja Poland

Adam Małysz na Baja Poland

Dziś startuje rajd terenowy Baja Poland, który będzie rozgrywany jako jedna z eliminacji FIA CEZ Cross-Country Trophy. Jednym z zawodników, którzy staną do walki w terenie będzie Adam Małysz startujący z pilotem Rafałem Martonem.

Adam Małysz na Baja Poland
Trasa Baja Poland liczy 498 kilometrów, w tym jest 5 odcinków specjalnych. Załoga Adam Małysz/Rafał Marton w rajdzie Baja Poland wystartuje w specjalnie przygotowanym Mitsubishi L200, którym startowali w poprzednich rajdach.

Auto zostało przygotowane przez Mitsubishi Ralliart do startów w klasie T1.1(auta prototypowe z silnikiem benzynowym). L200 zespołu Małysz/Marton otrzymało karoserię kevlarową oparta o konstrukcję rurową. Pod maską drzemie japoński silnik V6 o mocy 280 KM, który współgra z 6-biegową skrzynią manualną Sadey.

"Jest to najtrudniejszy rajd w Polsce, dlatego chcemy przede wszystkim pokazać się kibicom z dobrej strony. W tym roku startuje wielu bardzo dobrych kierowców i każdy chce wygrać. Naszym celem jest pierwsza dziesiątka, ale zależy nam przede wszystkim  na zbieraniu doświadczenia, które może zaprocentować w przyszłych rajdach", zapowiada "Polski Orzeł".

Dziś o 18.00 startuje prolog, a przez piątek, sobotę i niedzielę kierowcy będą rywalizować po specjalnie przygotowanych trasach przebiegających po terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. "Poligon jest tak rozległy, taką ma urozmaiconą powierzchnię, że organizatorzy mogą dowolnie nakreślać trasę przejazdu. Charakterystyczne dla niego jest to, że drogi są kręte, wąskie i wyboiste. Nigdy nie można być pewnym na co się trafi, ale to sprawia, że rajd jest tak emocjonujący", stwierdził pilot Małysza, Rafał Marton.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Fiat 500L – małe jest wielkie

auto motor i sport 0000-00-00

Tropem Mini. Choć wygląda jak motoryzacyjny odmieniec, po bliższym poznaniu okazuje się, że ma więcej zalet i ukrytych talentów niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Mały Fiat 500 w wersji L - po prostu wielki.

Fiat Panda po tuningu Noviteca

auto motor i sport 0000-00-00

Miejski miś po zabiegach tunera zyskał pazur i więcej wigoru.

Komentuj:

~polak 2012-09-07

Z "Rawałem" ? Na pewno?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.