mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adam Małysz na Baja Poland

Adam Małysz na Baja Poland

Dziś startuje rajd terenowy Baja Poland, który będzie rozgrywany jako jedna z eliminacji FIA CEZ Cross-Country Trophy. Jednym z zawodników, którzy staną do walki w terenie będzie Adam Małysz startujący z pilotem Rafałem Martonem.

Adam Małysz na Baja Poland
Trasa Baja Poland liczy 498 kilometrów, w tym jest 5 odcinków specjalnych. Załoga Adam Małysz/Rafał Marton w rajdzie Baja Poland wystartuje w specjalnie przygotowanym Mitsubishi L200, którym startowali w poprzednich rajdach.

Auto zostało przygotowane przez Mitsubishi Ralliart do startów w klasie T1.1(auta prototypowe z silnikiem benzynowym). L200 zespołu Małysz/Marton otrzymało karoserię kevlarową oparta o konstrukcję rurową. Pod maską drzemie japoński silnik V6 o mocy 280 KM, który współgra z 6-biegową skrzynią manualną Sadey.

"Jest to najtrudniejszy rajd w Polsce, dlatego chcemy przede wszystkim pokazać się kibicom z dobrej strony. W tym roku startuje wielu bardzo dobrych kierowców i każdy chce wygrać. Naszym celem jest pierwsza dziesiątka, ale zależy nam przede wszystkim  na zbieraniu doświadczenia, które może zaprocentować w przyszłych rajdach", zapowiada "Polski Orzeł".

Dziś o 18.00 startuje prolog, a przez piątek, sobotę i niedzielę kierowcy będą rywalizować po specjalnie przygotowanych trasach przebiegających po terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. "Poligon jest tak rozległy, taką ma urozmaiconą powierzchnię, że organizatorzy mogą dowolnie nakreślać trasę przejazdu. Charakterystyczne dla niego jest to, że drogi są kręte, wąskie i wyboiste. Nigdy nie można być pewnym na co się trafi, ale to sprawia, że rajd jest tak emocjonujący", stwierdził pilot Małysza, Rafał Marton.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

~polak 2012-09-07

Z "Rawałem" ? Na pewno?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MON zainwestuje w polskie drogi
MON zainwestuje w polskie drogi
Ministerstwo Obrony Narodowej zainwestuje w remonty i budowę dróg ważnych dla obronności kraju. Powstaje lista na którą mogą trafić nie tylko drogi szybkiego ruchu, ale nawet te lokalne i wewnętrzne.