mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adam Małysz w Orlen Teamie!

Adam Małysz w Orlen Teamie!

To było nieuniknione. Prędzej czy później Adam Małysz musiał trafić do Orlen Teamu. Po pożegnaniu Krzysztofa Hołowczyca zespół potrzebował charyzmatycznej postaci, frontmena, który zastąpi olsztynianina.

Adam Małysz w Orlen Teamie!
Dla Adama Małysza to najlepsze co mogło go spotkać. Teraz może być spokojny o swoją przyszłość w rajdach. PKN Orlen dołącza do pozostałych partnerów - RedBulla, Generali, Sony oraz Toyoty. Dzięki dodatkowemu wsparciu naftowego koncernu załoga Adam Małysz/Rafał Marton wystartuje w tym roku w większej ilości imprez. „Polski Orzeł” będzie rywalizował w Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej, Rajdowych Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, wybranych eliminacjach Pucharu Świata FIA, Rajdzie Maroka i najprawdopodobniej w Silk Way Rally.

Najważniejszą jednak imprezą będzie przyszłoroczny Rajd Dakar. Tegoroczną edycję Małysz ukończył na 15. miejscu i można śmiało stwierdzić, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dzięki wsparciu nowego sponsora Adam Małysz będzie miał również więcej możliwości do testowania i treningów. W tym sezonie załoga Małysz/Marton również wystartuje za kierownicą Toyoty Hilux T1 przygotowanej przez zespół Overdrive Racing należący do Jean-Marc'ka Fortina, byłego pilota Krzysztofa Hołowczyca.

"Bardzo się cieszę z pozyskania kolejnego mocnego partnera, jakim jest PKN Orlen. Jako członek Orlen Team otrzymam wsparcie, które pozwoli naszemu zespołowi na rozbudowanie programu startów w tym sezonie. Zamierzam nadal rozwijać się jako kierowca. Naszym celem jest nie tylko przygotowanie do Rajdu Dakar 2014. Chcemy powalczyć o FIA CEZ Trophy, uzyskać jak najlepsze wyniki w pozostałych rajdach", powiedział były skoczek narciarski Adam Małysz.

Dziś załoga Adam Małysz/Rafał Marton odlatuje na pierwszą rundę Pucharu Świata, dwudziestą już edycję Italian Baja.


Podobne wiadomości:

Orlen będzie miał e-stacje

Orlen będzie miał e-stacje

Aktualności 2015-07-08

Gwiazdy Top Gear na Verva Street Racing w Warszawie

Gwiazdy Top Gear na Verva Street Racing w...

Aktualności 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.