mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adam Małysz zmienia rajdówkę

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Adam Małysz nie będzie już się ścigał w rajdach Toyotą Hilux. Podczas odbywającego się w ten weekend Verva Street Racing na Stadionie Narodowym w Warszawie po raz Małysz ze swoim pilotem Rafałem Martonem zaprezentowali swój najnowszy pojazd - pustynne buggy SMG 2015.

Adam Małysz zmienia rajdówkę
Nowa rajdówka Małysza została zaprojektowana w studiu utytułowanego konstruktora samochodów cross country Philippe Gache'a. To lekka konstrukcja na ramie z rur z poszyciem z włókna węglowego i kewlaru. Pod maską pracuje 425-konny silnik V8 GM LS7 z aluminiowym blokiem, o pojemności 7 litrów, z elektroniką sterującą Magnetti Marelli. Przypomnijmy, że podczas tegorocznego Rajdu Dakar Toyota Hilux skoczka z Wisły miała pod maską 370-konną jednostkę napędową.

Za przeniesienie napędu wyłącznie na tylną oś w nowym pojeździe odpowiadać będzie 6-stopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów Sadev. Układ zawieszenia to podwójne wahacze z przodu, wahacze wleczone z tyłu, amortyzatory (po dwa na koło), zaś hamulce AP Racing: 6-tłoczkowe z przodu i 6-tłoczkowe chłodzone z tyłu, tarcze wentylowane o średnicy 322 mm. Ogumienie marki BF Goodrich 37-12.5R157 z możliwością kontroli ciśnienia z miejsca kierowcy.

Rajdowe buggy ma 4,5 m długości, 2,3 m szerokości i rozstaw osi wynoszący 3,1 m. Całość waży ok. 1450 kg.Adam Małysz, mimo wciąż dość krótkiej kariery w roli kierowcy rajdowego, ma już całkiem pokaźny dorobek. Na początku 2012 wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie zajął 38. miejsce w klasyfikacji generalnej. Orzeł z Wisły oraz jego doświadczony pilot Rafał Marton już w pierwszym roku startów sięgnęli po mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i grupie T1, mistrzostwo Czech oraz czwarte miejsce w FIA CEZ Cross Country Trophy w T1. W kolejnych edycjach Rajdu Dakar Małysz zdobył 15. miejsce (2013), a tym roku – 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. W ubiegłym roku Małysz wygrał rywalizację w FIA CEZ, a w tegorocznym cyklu Pucharu Świata FIA jest jak na razie na szóstej pozycji.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech