mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adam Małysz znów wysoko w Dakarze

Adam Małysz znów wysoko w Dakarze

Szósty odcinek specjalny to kolejny sukces załogi Małysz/Marton. Polacy jadący w Rajdzie Dakar Toyotą Hilux w klasyfikacji generalnej przesunęli się na 18. pozycję.

Adam Małysz znów wysoko w Dakarze
Na metę odcinka Małysz wjechał tuż przed takimi zawodnikami jak Vigourous, Wsiliew czy Roma. Odcinek nie należał do łatwych, ale i nie najkrótszych. "To był bardzo długi odcinek, ale dla nas fajny. Bardzo szybki, trochę skomplikowany, z fesz-feszem, podjazdami, niebezpiecznymi zjazdami. Dzisiaj jechałem bardzo ostro i nie dziwię się, że Rafał się nie odzywa! Ekstra momentów nie było, ale jechałem dużo szybciej niż do tej pory. Nadal jedziemy takim tempem, żeby nic złego nie działo się z samochodem. Pamiętajmy, że nie ma jeszcze połowy rajdu. Już parę załóg odpadło i teraz zespół koncentruje się na nas", podsumował zmagania na szóstym odcinku Adam Małysz.

Szósty etap Dakaru to koniec marzeń o zwycięstwie Carlosa Sainza, który po awarii silnika musiał wycofać się z rywalizacji. W dalszej części zmagań w morderczym rajdzie nie zobaczymy również Szymona Ruty, którego Toyota Hilux kilkukrotnie koziołkowała uszkadzając klatkę bezpieczeństwa. Zawodnik Orlen Teamu nie ukończył odcinka i musiał również wycofać się z Rajdu.

Świetnie jedzie Polska załoga w składzie Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs, którzy startują Mercedesem Unimog U400 i w klasyfikacji generalnej po 6 etapie zajmują 30. miejsce i walczą o zwycięstwo w swojej klasie. Obecnie trwa siódmy etap, który składa się z 220 km odcinka specjalnego. Dzisiejszy odcinek przebiega na wysokości 3800 metrów.

Podobne wiadomości:

Orlen będzie miał e-stacje

Orlen będzie miał e-stacje

Aktualności 2015-07-08

Isuzu D-Max gotowy na Rajd Dakar

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas 35 edycji najtrudniejszego rajdu na świecie swojego przedstawiciela wystawi Isuzu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.