mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adler Polska - niepokonany orzeł z Bielska

Adler Polska - niepokonany orzeł z Bielska

Adler Polska z Bielska-Białej zdobył w tym roku po raz drugi z rzędu tytuł Gazeli Biznesu czyli najbardziej dynamicznie rozwijającej się firmy województwa śląskiego. Firma od 11 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją komponentów motoryzacyjnych.

W tegorocznym rankingu Adler może pochwalić się 630-procentową dynamiką obrotów. W skali ogólnopolskiej wynik ten daje bielskiej firmie dziesiąte miejsce w rankingu organizowanym przez Puls Biznesu. Adler — polski oddział włoskiego dostawcy części samochodowych, który współpracuje głównie z Fiatem — zaczynał od produkcji drobnych uszczelek. „Nasza wędrówka w stronę sukcesu rozpoczęła się tak naprawdę, kiedy w 2003 r. przejęliśmy zakłady od Lear Corporation. To pozwoliło nam zwiększyć asortyment, a tym samym poszerzyć grono odbiorców” - dyrektor Adler Polska Zygmunt Adamczyk.

Producent uszczelek antywibracyjnych i osłon wodnych z dnia na dzień stał się korporacją posiadającą cztery fabryki - dwie w Bielsku oraz po jednej w Świdnicy i Płocku. Rozszerzył gamę wyrobów o detale fonoizolacyjne, masy antywibracyjne, komponenty do wyposażenia wnętrz samochodów - m.in. podsufitki, boczki drzwi, dywaniki bagażnika, tylne półki. Ostatnie trzy lata to znaczący wzrost produkcji.

Motorem sprzedaży komponentów Adlera pozostaje Fiat. „Dobra sytuacja Fiata napędza całą branżę w naszym regionie. Fabryka w Tychach utrzymuje wysoki poziom produkcji rzędu tysiąca samochodów dziennie. To dla nas pewność i bezpieczeństwo produkcji” - podkreśla Zygmunt Adamczyk. Z drugiej strony – „umowy z Fiatem wiążą nas na dobre i na złe. Jest on znaczącym odbiorcą produkowanych przez nas części, znacznie więc odczuwamy wszelkie wahania w sprzedaży egzemplarzy tej marki. Staramy się oczywiście spadki minimalizować, dywersyfikując portfel odbiorców. Choć takich klientów jak Fiat zawsze życzyłbym sobie najwięcej”.

Najbliższe lata także zapowiadają się dobrze. Fiat przygotowuje się do uruchomienia w sierpniu przyszłego roku produkcji nowego samochodu nawiązującego stylistyką do legendarnej „pięćsetki”. W kilka miesięcy później wspólnie z Fordem włoski koncern rozpocznie także wytwarzanie następcy cieszącego się dużą popularnością modelu Ka.

Odbiorcami części sygnowanych marką Adler Polska są także: Opel, Daewoo, Suzuki, Saab, Renault oraz inni producenci komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego - TRW, TNT, Emix, Delphi we Francji, Brazylii i Polsce.


Przeczytaj także:

Dywizja poddostawców PIM w tyskim Fiat Auto Poland (2006-12-05)

Nowe inwestycje TRW w Częstochowie (2006-10-12)

Eaton poszerza produkcję w Bielsku (2006-08-29)

Henkel inwestuje (2006-12-08)

Co z Delphi w Polsce? (2006-07-13)


 


Podobne wiadomości:

Dywizja poddostawców PIM w tyskim Fiat Auto Poland

Dywizja poddostawców PIM w tyskim Fiat Auto...

Aktualności 2006-12-05

Komentuj:

~Arek 2015-12-01

Adler w Płocku ledwo zipie, firma ma więcej przestojów niż pracy. To informacja dla chętnych którzy chcą tam pracować.

~nieznajomy 2007-01-06

wszystko pięknie w tym adlerze tylko czemu pracownicy są wykożystywani!!!. firma tak rewelacyjnie prosperuje a ludzie zarabiają marne grosze!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.