mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ae group ? upadłość sposobem na przetrwanie

Ae group ? upadłość sposobem na przetrwanie

Firma Ae group ogłosiła upadłość po tym jak zrobiła to centrala w Niemczech. To pozwala jej na wypowiadanie niekorzystnych umów. Dla firmy to oczywiście dobre rozwiązanie, dla pracowników niestety już gorsze.

Ae group ? upadłość sposobem na przetrwanie
- Zwolniliśmy zaledwie kilka osób, kilka też zatrudniliśmy. Planujemy do końca roku utworzyć ponad 30 nowych miejsc pracy. Rozpoczynają się przeniesienia produkcji do Polski z zakładu w Niemczech, którego zamknięcie planowane jest na początek następnego roku. Tworzymy nowe miejsca pracy właśnie z uwagi na przeniesienia maszyn i produktów - powiedział Gazecie Lubuskiej Tomasz Łacny, prokurent ae group w Strzelcach.

Prezes zarządu A. Seidl tłumaczy zmiany w firmie: - Przedsiębiorstwo jest bardziej zwarte i może elastyczniej reagować na warunki na rynku. Ae group z powodów ekonomicznych nie może dalej prowadzić wszystkich oddziałów w dotychczasowy sposób. Stan zamówień spadł o 50 proc. Jedynie w tych warunkach prawnych, które stawia do dyspozycji prawo upadłościowe, możliwe jest "zdrowe odchudzenie” ae group, ażeby około jesieni 2009 ponownie pojawić się jako silny konkurent.
 

Ae group to największy pracodawca w Strzelcach. Firma powstała w 2003 roku i zajmuje się odlewaniem części z aluminium na potrzeby motoryzacji. Ae group posiada swoje oddziały w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.