mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Afera VW. Nowy Prezes zapewnia szybkie wyjaśnienie skandalu

Afera VW. Nowy Prezes zapewnia szybkie wyjaśnienie skandalu

Echa afery w koncernie z Wolfsburga nie milkną i teraz wszyscy czekają na dalsze ruchy Volkswagena. Nowy prezes zarządu, Matthias Müller podczas przemowy do załogi w Wolfsburgu zapewniał m.in. "Przezwyciężymy ten kryzys".

Afera VW. Nowy Prezes zapewnia szybkie wyjaśnienie skandalu
„Potrafimy przezwyciężyć i przezwyciężymy ten kryzys. Dlatego, że Volkswagen jest koncernem z wielkim potencjałem i przede wszystkim dlatego, że mamy najlepszą załogę, jaką można sobie wyobrazić”. Zapewniał podczas zebrania w Wolfsburgu nowy prezes koncernu Matthias Müller.

Po wielkiej bombie kilkanaście dni temu, i którą zachodnie media nazywają aferą  "dieselgate" oczy całego świata zwrócone są w kierunku Wolfsburga. Świat czeka na to co zrobi Volkswagen i jakie konsekwencje będzie w stanie ponieść po aferze związanej z oszukiwaniem na testach spalania w silnikach EA 189.

„Oprócz ogromnej szkody finansowej, której pełny rozmiar trudno jeszcze teraz przewidzieć, sprawa ta spowodowała przede wszystkim kryzys zaufania. Dlatego, że dotyczy istoty naszego przedsiębiorstwa, naszej tożsamości – dotyczy naszych samochodów”.
Mówił do 20 tysięcy pracowników, którzy słuchali go zgromadzeni w hali nr 11 fabryki  w Wolfsburgu.

Müller określił najważniejsze zadanie jako odzyskanie utraconego zaufania, nie tylko klientów, ale i partnerów oraz opinii publicznej. To z kolei sprawia, że firma bardo szybko i rzetelnie zamierza wyjaśnić sprawę afery z silnikami wysokoprężnymi. „Tylko gdy cała prawda ujrzy światło dzienne, gdy wyjaśnimy wszystko bez niedomówień, tylko wtedy ludzie znowu nam zaufają”, powiedział Müller. „Wierzcie mi: ja także się niecierpliwię. Ale w sytuacji, gdy mamy do czynienia z czterema markami i wieloma wersjami modeli, staranność jest jeszcze ważniejsza niż szybkość” - dodał.

Volkswagen powołał specjalny zespół, który opracował plan postępowania w sprawie afery. Klienci posiadający auta z feralnymi silnikami dostaną informację w najbliższych dniach, że emisja spalin w ich autach będzie skorygowana. Działają już strony internetowe, gdzie klienci po wpisaniu VIN mogą sprawdzić czy afera dotyczy ich egzemplarzy. W najbliższym czasie marka przedstawi m.in. Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego rozwiązania techniczne, które zamierza wdrożyć i poprosi o zezwolenie na ich przeprowadzenie. „Bezpieczeństwo naszych klientów ani przez moment nie było zagrożone. I, co bardzo ważne: wszystkie samochody z silnikami Diesla spełniającymi normę Euro 6 są zgodne z wymogami prawa oraz normami dotyczącymi ochrony środowiska. Dla fabryki w Wolfsburgu oznacza to, że może kontynuować produkcję”.

Prezes koncernu zapowiedział również, że nikt nie wie jakie to wszystko przyniesie skutki finansowe i handlowe. Oznajmił, że jego firma jeszcze raz przyjrzy się inwestycjom i te, które nie są niezbędne to zostaną skreślone. To sprawia, że kilka zapowiadanych modeli prawdopodobnie zostanie odłożonych na półkę. "Dlatego jeszcze raz sprawdzimy nasz program wydajności. Powiem otwarcie: nie da się tego wykonać bezboleśnie.”
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen afera

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.