mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Afera szpiegowska w Renault - ciąg dalszy

Afera szpiegowska w Renault - ciąg dalszy

Jakiś czas temu pisaliśmy o domniemanej aferze szpiegowskiej w Renault, której rezultatem było zawieszenie trzech starszych menadżerów firmy.

Afera szpiegowska w Renault - ciąg dalszy
Chodzi tu konkretnie o podejrzenia wynoszenia tajnych wewnętrznych informacji na temat rozwojowej technologii napędu elektrycznego, nad którą pracuje Renault. W piątek francuski prawodawca Bernard Carayon podał do informacji, że "potwierdzone, niezależne oraz zaufane" źródła twierdzą, iż w całą aferę mogą być zamieszani Chińczycy. Ale jak to, przecież oni od lat z powodzeniem kopiują co się tylko da, bez zbędnych pytań i próśb, zatem mogli zaczekać na wprowadzenie odpowiedniej technologii do sprzedaży, po czym ładnie ją zmałpować i wprowadzić w Chinach do modelu pod nazwą Zinghunxiangbongociang.

- Kilka źródeł, dość poważnych, które nie są tylko pionkami, ale wysoko postawionymi postaciami, twierdzi, że stoi za tym wszystkim Chiński biznesmen - powiedział Carayon, członek konserwatywnej partii Nicolasa Sarkozy'ego, we francuskim radiu informacyjnym.

Administracja Sarkozy'ego oficjalnie odmówiła komentowania tych doniesień, a dodatkowo, podając za wewnętrznym źródłem, francuski kontrwywiad DCRI nie jest jeszcze włączony w całą sprawę.

Podczas całej tej burzy najmniej udziela się sam zainteresowany, czyli Renault. Jednym z niewielu ruchów, jakie poczyniło, jest wydanie oficjalnego komunikatu, mówiącego, że firma pragnie podjąć działania prawne względem trzech zawieszonych menadżerów, poprzedzone oczywiście zwolnieniem. Renault dodało, że wspomnieni goście byli niesamowicie wysoko ustawieni w firmie i bardzo ważni, odpowiadali za wiele kluczowych dla marki kwestii, co tylko pokazuje z jak poważną i skomplikowaną sytuacją mamy do czynienia.

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Elektryczne GT?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.