mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akademia Jazdy Iveco

Akademia Jazdy Iveco

Iveco Poland – wyłaczny dystrybutor pojazdów marki Iveco w Polsce w dniu 11.06.2011 zainaugurował oficjalnie działalność nowej Akademii Jazdy Iveco. Wydarzenie miało miejsce na lotnisku w Białej Podlaskiej, gdzie zgromadzili się zaproszeni przedstawiciele prasy, mediów oraz najwiekszych polskich firm transportowych.

Akademia Jazdy Iveco
Akademia Jazdy Iveco powstała z myślą o doskonaleniu umiejetności prowadzenia samochodu ciężarowego i wykorzystaniu jego specyfiki przez zawodowych kierowców. Koncerny samochodowe ciągle pracują nad technologiami pozwalającymi zmniejszyć rachunki za paliwo. Wciąż jednak największe możliwości redukcji kosztów tkwią nie w technologiach, ale w technice jazdy, w samych kierowcach. Zużycie paliwa, opon i materiałów eksploatacyjnych jak również bezpieczna jazda na drodze w znaczący sposób wpływają na zyski firmy. Doświadczenia przewoźników pokazały, że ekonomiczna jazda pozwala zredukować zużycie paliwa aż o 12 proc. przy jednoczesnej redukcji emisji spalin. Jazda ekonomiczna ma również ogromne znaczenie dla obniżenia zużycia eksploatacyjnego pojazdu.

Prawdopodobieństwo uczestnictwa w wypadku drogowym przez wyszkolonego kierowcę jest o wiele mniejsze, przez co pracodawca zyskuje na niższych składkach ubezpieczeniowych. Styl jazdy to kluczowy czynnik, który ma olbrzymi wpływ na efektywność pojazdu. Zmiana stylu prowadzenia nie jest bardzo trudna przy dobrej motywacji, a można ją osiągnąć przez włączenie kierowców w odpowiednie szkolenia. Inwestycja w szkolenia kierowców szybko i znacząco wpływa na podniesienie zysku firmy. Kursy w Akademii Jazdy Iveco to praktyczne narzędzia do zwiększania umiejętności, lepszego poznania swojego pojazdu. Szkoła zaprasza do wzięcia udziału w kursach organizowanych w ośrodkach szkoleniowych Iveco lub na prośbę klienta, jeżeli to tylko możliwe, w jego siedzibie.

Program szkoleń Akademii Jazdy Iveco:  technika jazdy samochodem ciężarowym (zajęcia teoretyczne omawiające zagadnienia ekonomicznej jazdy i właściwej dbałości o stan techniczny ciężarówek IVECO); omówienie wybranych przepisów transportowych; komentarz niektórych przepisów prawa o ruchu drogowym;  szkolenie praktyczne, prowadzone z wykorzystaniem w pełni obciążonego, 40 t zestawu z ciągnikiem IVECO Stralis lub EcoStralis; jazdy odbywają się w terenie pagórkowatym, co ma na celu wyćwiczenia umiejętności korzystania z hamulca wydechowego i zwalniacza oraz energii kinetycznej rozpędzonej ciężarówki przy pokonywaniu wzniesień. W oparciu o produkty Iveco możliwe jest również zorganizowanie szkolenia dotyczącego techniki prowadzenia pojazdu używanego w dystrybucji lub w pracy na placu budowy.
Zajęcia  prowadzone  w  Akademii  Jazdy  Iveco  pozwolą  nawet  najbardziej doświadczonemu kierowcy zwiększyć nie  tylko ekonomikę  i bezpieczeństwo podczas  pracy,  ale  także  podnieść  własną  efektywność   mającą  wpływ  na premię finansową.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco ciężarowe transport ciezarowy Ecostralis

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando