mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akademia Rajdowa Forda

Akademia Rajdowa Forda

Ford Motor Company przy współpracy z BR Racing otworzył Akademię Rajdową dla młodzieży. Umiejscowiona będzie w Silverstone, sercu brytyjskich sportów samochodowych.

Akademia Rajdowa Forda

Akademia ma odgrywać tę samą rolę, co zawody kartingowe w karierach przyszłych kierowców wyścigowych. Ma ułatwić skok do świata prawdziwych rajdów. Aby młodzież mogła spokojnie i bezpiecznie zdobywać doświadczenie oraz umiejętności został zaprojektowany specjalny bolid. Dwuosobowy o surowej budowie, zespawanej z rurek. Ma ona zapewnić bezpieczeństwo podczas dachowania lub uderzeń bocznych. Całość została zmontowana w sposób zgodny z zaleceniami bezpieczeństwa MSA i jest jedynym dedykowanym samochodem treningowym, którzy otrzymał ich certyfikat.

Każde auto ma umiejscowioną kierownicę po lewej stronie i zbudowany jest z atestowanych komponentów Forda. Dla idealnego rozmieszczenia ciężaru pojazdu, silnik o mocy 1300 cm3 został umieszczony za kierowcą. Zastosowano w nim klasyczną skrzynię biegów w układzie H, która daje napęd przednim kołom. Dzięki takim ustawieniom, oddany zostaje całkowity realizm jazdy. Uczniowie bardzo szybko będą w stanie odczuwać euforię podczas wykonywania  spektakularnych "ślizgów" na zakrętach oraz driftowania.

Peter Beattie, były inżynier sportowy Forda, który jest założycielem Akademii zapowiedział, że zadaniem szkoły nie będzie jedynie dostarczyć nowych emocji, ale także będzie nauczać całej teorii związanej z tematyką rajdów, łącząc ją z przyjemną praktyką.

Komentuj:

~smutny mis 2006-04-13

te zając, z czego sie tak cieszysz>?

~wesoły zajączek 2006-04-13

szkoda, że nie w Polsce:(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic