mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akademia Właściwego Mocowania

Akademia Właściwego Mocowania

Jak zamocować ładunek, aby bezpiecznie podróżować samochodem? Jakie groźne sytuacje spowodować mogą źle ulokowane towary? Na te i wiele innych pytań odpowiada Akademia Właściwego Mocowania.

Akademia Właściwego Mocowania
Akcja, prowadzona przez redakcję kwartalnika Towary Niebezpieczne, została zgłoszona do Konkursu Inicjatyw, organizowanego w ramach programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”. Do Konkursu zgłoszono już ponad 140 inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa na naszych drogach, każda z nich walczy o nagrody o łącznej puli pół miliona złotych.
 
Źle zamocowane towary są przyczyną groźnych wypadków drogowych. Nikt z nas, poruszając się za pojazdem przewożącym duży ładunek, nie może być pewien, czy ładunek na poprzedzającym nas samochodzie jest dobrze umocowany. Czasem wystarczy nagły manewr, szybkie przyśpieszenie lub hamowanie i źle przymocowane materiały wypadają na drogę, powodując poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników drogi. Redakcja kwartalnika Towary Niebezpieczne, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, postanowiła stworzyć akcję, której celem jest zwrócenie uwagi na problem odpowiedniego zabezpieczania ładunków.

„Pomysł Akademii rodził się przez długi okres. Co roku zdarza się na naszych drogach kilka wypadków, których przyczyną jest źle zamocowany ładunek, nagle wypadający na drogę. Nawet, gdy wypadną lekkie przedmioty może dojść do groźnego wypadku. Zdarza się, że wypadają też elementy ciężkie – rury, konstrukcje stalowe i kawałki betonu. A wtedy o katastrofę nietrudno. Pojawia się, zatem konieczność zmiany świadomości kierowców”- o akcji mówi jej organizator Marek Różycki.

Realizowane, w ramach inicjatywy, działania skierowane są do kierowców, w szczególności samochodów ciężarowych i służb kontrolnych. Po przez specjalnie przygotowane podręczniki „Zasady Mocowania Ładunków" organizatorzy docierają do wszystkich kierowców rejestrujących samochody ciężarowe oraz tych, którzy pomyślnie przeszli egzamin na prawo jazdy kategorii C i D. Oprócz tego wszystkie ciekawe i ważne informacje o tym jak powinno się mocować towary, by bezpiecznie podróżować umieszczane są w serwisie internetowym www.mocowanie.pl. Dzięki tej stronie można zadać pytanie, skonsultować zagadnienia związane z mocowaniem ładunków oraz uzyskać informacje o najbliższych szkoleniach dla służb kontrolnych i kierowców. W ramach akcji powstają również broszury, prezentujące zasady mocowania ładunków oraz skutki ich złego ulokowanie, filmy instruktarzowe i programy doszkalające. Wszystkie materiały są rozdawane bezpłatnie.
Tematy w artykule: Bezpieczna Flota bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.