mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akcja "Bus" we Wrocławiu

Akcja "Bus" we Wrocławiu

Od wczesnych godzin rannych policjanci z dolnośląskiej drogówki prowadzą akcję o nazwie "Bus". Jej celem jest kontrola busów i autobusów przewożących ludzi, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. W czasie kontroli sprawdzany będzie stan techniczny pojazdu, a także trzeźwość kierowcy. Kontrole potrwają do godziny 22 i będą miały charakter wyrywkowy.

Akcja

Dolnośląscy policjanci już od wielu lat przeprowadzają podobne akcje. Doświadczenia funkcjonariuszy dowodzą, że miesiące letnie wiążą się z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów. Dlatego policjanci organizują stałe punkty takich kontroli. Jeden z nich mieści się przy ul. Ślężnej we Wrocławiu, obok Wzgórza Andersa.

Te działania już przyniosły wymierne efekty. Policjanci zupełnie wyeliminowali sytuacje, w których dzieci chcieli przewozić pijani kierowcy autobusów. Pośrednio dzięki kontrolom poprawia się stan techniczny autobusów podstawianych do przewozu osób - są coraz nowocześniejsze, wygodniejsze, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

Czytaj także:

Zero tolerancji...  (2007-07-24)

CB Radio - Drogowy komunikator (2007-07-23)

Kierował autobusem mając 1,9 promila (2007-07-16)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.