mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akcja "Znicz 2015". Uważajcie na drogach!

Akcja "Znicz 2015". Uważajcie na drogach!

Od piątkowego popołudnia do poniedziałku 2 listopada na drogach będzie trwać coroczna, policyjna akcja "Znicz". W tym roku podczas weekendu związanego ze świętem Wszystkich Świętych na drogach pojawi się zdecydowanie więcej patroli niż normalnie.

Akcja
Podczas akcji "Znicz2015" policjanci będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz będą kontrolować prędkość. Policjanci przypominają również pieszym o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym. To ważne, zwłaszcza  w przypadku mniejszych miejscowości i wsi, gdzie często cmentarze znajdują się poza ternem zabudowanym i droga do nich nie jest najlepiej oświetlona.

Pamiętajmy o kilku ważnych kwestiach, które w najbliższy weekend mogą być bardzo istotne. Po pierwsze nie wsiadamy do auta "po spożyciu". Przed wyruszeniem w trasę, na ile jest to możliwe powinniśmy sprawdzić stan techniczny naszego samochodu i "za kółko" wsiadać w pełni wypoczętym. Daleką podróż odpowiednio zaplanujmy, tak by robić krótkie postoje na odpoczynek, mniej więcej co 100 km. Ostatnia kwestia to pasy bezpieczeństwa, sprawdzajmy czy wszyscy na pokładzie mają je zapięte.  

Nad bezpieczeństwem w trakcie Święta Zmarłych będzie czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Pojawią się oni w szczególności na drogach dojazdowych do miast, drogach wylotowych, w okolicach cmentarzy i będą kierować ruchem w miejscach, gdzie w dużych miastach znajdują się największe nekropolie. Tu polecamy sprawdzić na stronach internetowych jak w danym mieście będzie przebiegał ruch samochodów i pieszych. Zmiany w organizacji ruchu będą na pewno, podobnie jak i w kursowaniu komunikacji miejskiej. Polska policja apeluje również, by w miarę możliwości korzystać z transportu publicznego, który często jest tym szybszym.

W najbliższych dniach prace policji będą wspierać funkcjonariusze żandarmerii wojskowej, straży miejskich i gminnych oraz straż ochrony kolei. Dodatkowo naszego bezpieczeństwa będą pilnować policjanci ubrani po cywilnemu jak i policyjne helikoptery.

Noga z gazu i szerokości!

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.