mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akcja "Znicz 2015" - bilans wypadków

Akcja "Znicz 2015" - bilans wypadków

Dziś zakończył się świąteczny, listopadowy weekend, a tym samym to też koniec akcji "Znicz 2015". Niestety tegoroczne Święto Zmarłych okazało się tragiczniejsze na polskich drogach niż rok temu. Oto bilans wypadków akcji "Znicz 2015".

Akcja

Policjanci co roku organizują "Akcję Znicz", która ma na celu zmniejszenie do minimum ilości wypadków oraz pijanych kierowców. Mimo apeli służb mundurowych o ostrożną jazdę, uważanie na pieszych oraz nie wsiadanie za kółko "po kieliszku", wypadków w tym roku było więcej niż w 2014.

Akcja Znicz rozpoczęła się w piątek, o czym informowaliśmy. Zakończyła się dziś. Najwięcej policjantów mogliśmy spotkać przy cmentarzach, na drogach krajowych, oraz wjazdowych i wyjazdowych z dużych miast. Przez trzy świąteczne dni doszło do 225 wypadków, w których zginęło 30 osób a ponad 265 zostało rannych. Jeszcze gorzej wygląda liczba nietrzeźwych kierowców, których w tym roku policja zatrzymała ponad 1000. 

Do jednego z najtragiczniejszych wypadków świątecznego weekendu doszło w nocy z piątku na sobotę w centrum Warszawy. Pijany kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał w przystanek autobusowy. Potrącił dwóch mężczyzn, obaj zginęli. W niedzielę prokuratura postawiła mu zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku. Ponieważ był pijany i uciekł z miejsca wypadku, grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Równie tragiczny wypadek przydarzył się na autostradzie A1, w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego. Po tym jak samochód osobowy wjechał na trasę pod prąd, zderzył się czołowo z ciężarówką. W wyniku zderzenia trzy osoby zginęły na miejscu, a trzy zostały odwiezione do szpitala.

Groźnie było też na autostradzie A4. W okolicy Kostomłotów pod Wrocławiem doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, na szczęśnie nikt nie został poszkodowany. Do kolejnego zdarzenia na tej drodze doszło przy niemieckiej granicy, w okolicach Bolesławca. Tam, z nieznanych przyczyn zapaliło się auto. Szczęśliwie i tutaj nie było rannych ani ofiar. 

Trzy osoby zabite i dwie ranne - to skutek wypadku, do jakiego doszło na trasie DK8 między Białymstokiem a Augustowem. Tam Ford na rumuńskich tablicach rejestracyjnych zderzył się z ciężarówką.

Rok 2014 w porównaniu z tym wyglądał lepiej. Na drogach doszło wówczas do 196 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne. Zatrzymano 910 pijanych kierowców.

 


Podobne wiadomości:

Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Aktualności 2016-03-29

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

~Jurek 2015-11-05

Ale baba ma kłącza! wolałbym stracha na wróble!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.