mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akcja serwisowa 4,5mln aut Hondy

Akcja serwisowa 4,5mln aut Hondy

Wciąż trwa szacowanie skutków błędu projektowego japońskiego dostawcy części - Takata. Wadliwe moduły poduszek powietrznych tego producenta trafiły do wielu aut na świecie, a Honda dokłada właśnie do tej puli kolejne 4,5 mln pojazdów.

Akcja serwisowa 4,5mln aut Hondy
W sumie wezwano już prawie 60 milionów samochodów na całym świecie do darmowej diagnozy i wymiany modułu airbagów. Większość z nich jeździ po drogach USA, ale część to auta kupione w Europie. Spośród wszystkich aut podejrzanych o zastosowanie feralnych napełniaczy poduszek powietrznych, ok. 2,1% faktycznie zostało w nie wyposażonych i zagraża życiu lub zdrowiu pasażerów podczas zderzenia.
 
W najświeższej puli wzywanych do serwisów aut jest 4,5 miliona samochodów Hondy, w tym ok. 1,6 mln w Japonii, ale żaden z USA oraz Kanady. Nie wiadomo na razie ile z tych aut jeździ po drogach Europy. Wiadomo natomiast, że ta tura akcji serwisowej dotyczy aż 17 modeli tokijskiej marki, wyprodukowanych w latach 2007-2011. Są wśród nich m.in. modele Stream, Jazz i CR-V. W dotychczasowych wypadkach aut z wadliwymi airbagami zginęło 8 osób, a ok. 100 zostało rannych. Właściciele potencjalnie groźnych samochodów zostaną wezwani do serwisu na darmowe usprawnienia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda CR-V
Honda CR-V
Cena podstawowa już od: 100 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Honda Jazz
Honda Jazz
Cena podstawowa już od: 62 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Honda szykuje coś tajemniczego - Targi...

auto motor i sport 2015-08-27

O Project 2&4 wiemy nie wiele i dziś możemy się jedynie domyślać, co nas czeka we Frankfurcie. W Niemczech zobaczymy również nową Hondę Jazz oraz HR-V.

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.