mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akcje FSO trafiły do AvtoZAZ

Akcje FSO trafiły do AvtoZAZ

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że 11 października dokonano przeniesienia własności pakietu akcji, stanowiącego 19,90% kapitału zakładowego FSO S.A.

Pakiet ten daje prawo do 84,31% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki na rzecz firmy "Zaporożskij Awtomobilestroitelnyj Zawod" (AvtoZAZ) z siedzibą w Zaporożu na Ukrainie. Warunkową umowę sprzedaży akcji FSO S.A. zawarto 30 czerwca 2005 r. w Gdyni.

Inwestor otrzymał zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez AvtoZAZ kontroli nad Fabryką Samochodów Osobowych S.A. z siedzibą w Warszawie oraz zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie od Skarbu Państwa akcji FSO S.A.

Za pakiet akcji Skarb Państwa otrzymał 100 zł. Zważywszy na upadłość koncernu Daewoo w Korei w 2000 r. – głównego właściciela FSO S.A., co spowodowało pogorszenie sytuacji ekonomicznej spółki, priorytetem Skarbu Państwa przy poszukiwaniu inwestora strategicznego dla spółki stało się zapewnienie możliwości dalszej kontynuacji produkcji, wprowadzenie nowego modelu samochodu i utrzymanie miejsc pracy pracowników żerańskiej fabryki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech