Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akcje FSO trafiły do AvtoZAZ

Akcje FSO trafiły do AvtoZAZ

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że 11 października dokonano przeniesienia własności pakietu akcji, stanowiącego 19,90% kapitału zakładowego FSO S.A.

Pakiet ten daje prawo do 84,31% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki na rzecz firmy "Zaporożskij Awtomobilestroitelnyj Zawod" (AvtoZAZ) z siedzibą w Zaporożu na Ukrainie. Warunkową umowę sprzedaży akcji FSO S.A. zawarto 30 czerwca 2005 r. w Gdyni.

Inwestor otrzymał zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez AvtoZAZ kontroli nad Fabryką Samochodów Osobowych S.A. z siedzibą w Warszawie oraz zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie od Skarbu Państwa akcji FSO S.A.

Za pakiet akcji Skarb Państwa otrzymał 100 zł. Zważywszy na upadłość koncernu Daewoo w Korei w 2000 r. – głównego właściciela FSO S.A., co spowodowało pogorszenie sytuacji ekonomicznej spółki, priorytetem Skarbu Państwa przy poszukiwaniu inwestora strategicznego dla spółki stało się zapewnienie możliwości dalszej kontynuacji produkcji, wprowadzenie nowego modelu samochodu i utrzymanie miejsc pracy pracowników żerańskiej fabryki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Łada XCode – crossover z Rosji
Łada XCode – crossover z Rosji
Podczas salonu samochodowego w Moskwie widzowie mogli zobaczyć ciekawy koncept, który już niedługo przeobrazi się w wersję produkcyjną. Łada zaprezentowała crossover o nazwie XCode.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj