mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akcje FSO trafiły do AvtoZAZ

Akcje FSO trafiły do AvtoZAZ

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że 11 października dokonano przeniesienia własności pakietu akcji, stanowiącego 19,90% kapitału zakładowego FSO S.A.

Pakiet ten daje prawo do 84,31% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki na rzecz firmy "Zaporożskij Awtomobilestroitelnyj Zawod" (AvtoZAZ) z siedzibą w Zaporożu na Ukrainie. Warunkową umowę sprzedaży akcji FSO S.A. zawarto 30 czerwca 2005 r. w Gdyni.

Inwestor otrzymał zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez AvtoZAZ kontroli nad Fabryką Samochodów Osobowych S.A. z siedzibą w Warszawie oraz zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie od Skarbu Państwa akcji FSO S.A.

Za pakiet akcji Skarb Państwa otrzymał 100 zł. Zważywszy na upadłość koncernu Daewoo w Korei w 2000 r. – głównego właściciela FSO S.A., co spowodowało pogorszenie sytuacji ekonomicznej spółki, priorytetem Skarbu Państwa przy poszukiwaniu inwestora strategicznego dla spółki stało się zapewnienie możliwości dalszej kontynuacji produkcji, wprowadzenie nowego modelu samochodu i utrzymanie miejsc pracy pracowników żerańskiej fabryki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross