Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aktywny układ kierowniczy w ciężarówkach Volvo

Aktywny układ kierowniczy w ciężarówkach Volvo

Volvo Trucks przedstawiło nowoczesne rozwiązanie technologiczne, którym jest Aktywny Układ Kierowniczy (Volvo Dynamic Steering). Ta technologia to połączenie hydraulicznego układu wspomagania z silnikiem elektrycznym sterowanym elektronicznie.

Aktywny układ kierowniczy w ciężarówkach Volvo

Volvo podkreśla, że najważniejszą częścią VDS jest silnik sterowany elektronicznie, który jest sprzężony z wałem kierownicy. Silnik rozwija maksymalny moment obrotowy 25 Nm i współpracuje z układem hydraulicznym.

"Zadaniem silnika elektrycznego jest zapewnianie właściwych reakcji na kole kierownicy w każdej sytuacji. Na przykład, gdy układ, za pośrednictwem czujników, wykryje zamiar kierowcy jazdy na wprost, automatycznie eliminuje jakiekolwiek zakłócenia zwrotne na kole kierownicy, pochodzące od nierówności drogi.

Przy małej prędkości jazdy silnik elektryczny wzmacnia efekt wspomagania, dzięki czemu kierowanie samochodem ciężarowym staje się wyjątkowo łatwe. Nawet mocno obciążonym pojazdem budowlanym, poruszającym się w trudnym terenie, można kierować bez najmniejszego wysiłku. Kierowcy, którzy testowali ten układ w fazie projektowej, byli pod ogromnym wrażeniem."
wyjaśnił Gustav Neander, menedżer projektu ds. Volvo Dynamic Steering.

Podczas jazdy z małymi prędkościami elektryczny silnik ma zastępować mięśnie kierowcy. Nowy układ kierowniczy tłumi również wszelkiego rodzaju wstrząsy jakie pojawiają się podczas jazdy. Podczas jazdy na wprost kierowca nie musi dokonywać korekt w momencie np. działania bocznego wiatru.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Volvo FH

Podobne wiadomości:

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj