mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akumulatory spod Częstochowy

Akumulatory spod Częstochowy

Cztery lata temu w Żarkach pod Częstochową powstała Fabryka Akumulatorów LOXA Sp. z o.o. Dzisiaj produkowane są tam wysokiej jakości akumulatory rozruchowe do wielu rodzajów pojazdów, m.in. samochodów osobowych.

Akumulatory spod Częstochowy
Fabryka akumulatorów z Żarek pod Częstochową rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Dzięki pracy inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w branży akumulatorowej oraz wysoko wykwalifikowanej kadry, firma rozwinęła swoją działalność w bardzo szybkim tempie, osiągając standardy światowe. Fabryka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który jest stale udoskonalany. Wszystkie etapy produkcji akumulatora odbywają się na maszynach i urządzeniach renomowanych firm, a zastosowanie najlepszych technologii, surowców oraz urządzeń pozwala firmie zajmować miejsce wśród liderów produkujących akumulatory o najwyższym standardzie.

Wybierając nowy akumulator, warto kierować się przede wszystkim jakością produktu. Wysoki prąd rozruchowy, duża pojemność rezerwowa, podwyższona niezawodność i odporność na korozję, a także na najcięższe warunki eksploatacji, to cechy nowoczesnych akumulatorów firmy LOXA Sp. z o.o. Wysoką jakość produktów tej firmy potwierdza System Zarządzania Jakością, spełniający wymagania normy EN ISO 9001-2000 oraz Certyfikat TŰV. LOXA współpracuje również z Centralnym Laboratorium Akumulatorów i Ogniw w Poznaniu.

Obecnie LOXA jest producentem nowoczesnych akumulatorów rozruchowych o pojemności od 36 Ah do 230 Ah, przeznaczonych zarówno do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, jak i autobusów oraz ciągników rolniczych. W swojej ofercie posiada również akumulatory wykonane w wersji Heavy Duty. Jest to akumulator kwasowo-rozruchowy, idealny do rozruchu silników dużej mocy, który wytrzymuje liczne wstrząsy i nierówny teren.

Poza tym firma poszerzyła swoją ofertę o niezwykle wydajny, zimowy płyn do spryskiwaczy i urządzenia pomiarowe inTech 25P oraz inTech 35P, wyprodukowane przez renomowaną firmę Midtronics. Testery te badają zdolność rozruchową akumulatorów za pomocą pomiaru konduktancji oraz umożliwiają zdiagnozowanie stanu naładowania tzw. „State-of –Charge” oraz stopień zużycia akumulatora tzw. „State-of-Health”. Ta grupa testerów umożliwia przeprowadzanie badań akumulatorów zwykłych, bezobsługowych (Ca/Ca), wykonanych w technologii AGM oraz żelowych. Dodatkową funkcją pomiarową jest diagnostyka układu ładującego (alternatora, prądnicy) w 12V instalacji. Istnieje również możliwość wydruku przeprowadzonych pomiarów.
Tematy w artykule: dostawcy polska motoryzacja slaskie

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Mariusz 2018-01-15

Zawiodłem się na polskim produkcie. Padł po niecałym roku reklamacja oczywiście odrzucona. W sklepie doradzono kupować najtańszy bo wszysrkie wytrzymują do 2 lat.

~Pablo 2018-01-14

Niestety tandeta te akumulatory. Kupiłem jeden do jednego a miesiąc później drugi do drugiego samochodu. Dziwnym trafem jeden i drugi wytrzymały po 25 miesięcy jeden samochod urzytkowany codziennie trasy a drugi 2/3 dni w tygodnu krutkie odcinki.

~Pele 2017-09-26

Witam, także nie polecam tej firmy rok czasu wytrzymał w busie z windą, auto pracuje od pon-piąt po 6-8h, jazda miejska. Był to spory aku już nie pamiętam parametrów i jak podjechałem po kolejny i mówię, że padaka to wciskają mi ten sam model...nie widzieli nalepki ale jak wyciągnęli to w śmiech każdy. Ponoć przepaliła się jedna z "cel" a jak wysysali taką gruszką elektrolit to kiła i mogiła. Teraz mi proponowano do osobówki 70ah 680A za 260zł, ale przypomniała mi się akcja z busem, więc dołożę kilka złotówek i kupie jakiś markowy 50zł-80zł nie robi różnicy, ogólnie z Varty i z Bosha byłem zawsze zadowolony.

~Kris 2016-12-16

LOXA spoko, polski producent i w miarę dobra cena.

~Maciej1980 2016-10-04

Nie przesadzajcie z tą Loxą, ja kupiłem w 2014 i spokojnie daje rade. Zresztą od jakiegoś czasu fabryka się zmieniła z tego co się dowiadywałem i aku są lepszej jakości. Co kto woli. Ja drugi zakup (mam nadzieje, ze nie prędko) tez raczej postawie na loxe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando