mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akumulatory spod Częstochowy

Akumulatory spod Częstochowy

Cztery lata temu w Żarkach pod Częstochową powstała Fabryka Akumulatorów LOXA Sp. z o.o. Dzisiaj produkowane są tam wysokiej jakości akumulatory rozruchowe do wielu rodzajów pojazdów, m.in. samochodów osobowych.

Akumulatory spod Częstochowy
Fabryka akumulatorów z Żarek pod Częstochową rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Dzięki pracy inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w branży akumulatorowej oraz wysoko wykwalifikowanej kadry, firma rozwinęła swoją działalność w bardzo szybkim tempie, osiągając standardy światowe. Fabryka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który jest stale udoskonalany. Wszystkie etapy produkcji akumulatora odbywają się na maszynach i urządzeniach renomowanych firm, a zastosowanie najlepszych technologii, surowców oraz urządzeń pozwala firmie zajmować miejsce wśród liderów produkujących akumulatory o najwyższym standardzie.

Wybierając nowy akumulator, warto kierować się przede wszystkim jakością produktu. Wysoki prąd rozruchowy, duża pojemność rezerwowa, podwyższona niezawodność i odporność na korozję, a także na najcięższe warunki eksploatacji, to cechy nowoczesnych akumulatorów firmy LOXA Sp. z o.o. Wysoką jakość produktów tej firmy potwierdza System Zarządzania Jakością, spełniający wymagania normy EN ISO 9001-2000 oraz Certyfikat TŰV. LOXA współpracuje również z Centralnym Laboratorium Akumulatorów i Ogniw w Poznaniu.

Obecnie LOXA jest producentem nowoczesnych akumulatorów rozruchowych o pojemności od 36 Ah do 230 Ah, przeznaczonych zarówno do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, jak i autobusów oraz ciągników rolniczych. W swojej ofercie posiada również akumulatory wykonane w wersji Heavy Duty. Jest to akumulator kwasowo-rozruchowy, idealny do rozruchu silników dużej mocy, który wytrzymuje liczne wstrząsy i nierówny teren.

Poza tym firma poszerzyła swoją ofertę o niezwykle wydajny, zimowy płyn do spryskiwaczy i urządzenia pomiarowe inTech 25P oraz inTech 35P, wyprodukowane przez renomowaną firmę Midtronics. Testery te badają zdolność rozruchową akumulatorów za pomocą pomiaru konduktancji oraz umożliwiają zdiagnozowanie stanu naładowania tzw. „State-of –Charge” oraz stopień zużycia akumulatora tzw. „State-of-Health”. Ta grupa testerów umożliwia przeprowadzanie badań akumulatorów zwykłych, bezobsługowych (Ca/Ca), wykonanych w technologii AGM oraz żelowych. Dodatkową funkcją pomiarową jest diagnostyka układu ładującego (alternatora, prądnicy) w 12V instalacji. Istnieje również możliwość wydruku przeprowadzonych pomiarów.
Tematy w artykule: dostawcy polska motoryzacja slaskie

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~wiem 2018-11-05

Psikane plak-iem i podładowywane przed sprzedażą. Nie polecam

~kiero 2018-11-05

Padają szybko. Gwarancji nie uznają

~Mariusz 2018-01-15

Zawiodłem się na polskim produkcie. Padł po niecałym roku reklamacja oczywiście odrzucona. W sklepie doradzono kupować najtańszy bo wszysrkie wytrzymują do 2 lat.

~Pablo 2018-01-14

Niestety tandeta te akumulatory. Kupiłem jeden do jednego a miesiąc później drugi do drugiego samochodu. Dziwnym trafem jeden i drugi wytrzymały po 25 miesięcy jeden samochod urzytkowany codziennie trasy a drugi 2/3 dni w tygodnu krutkie odcinki.

~Pele 2017-09-26

Witam, także nie polecam tej firmy rok czasu wytrzymał w busie z windą, auto pracuje od pon-piąt po 6-8h, jazda miejska. Był to spory aku już nie pamiętam parametrów i jak podjechałem po kolejny i mówię, że padaka to wciskają mi ten sam model...nie widzieli nalepki ale jak wyciągnęli to w śmiech każdy. Ponoć przepaliła się jedna z "cel" a jak wysysali taką gruszką elektrolit to kiła i mogiła. Teraz mi proponowano do osobówki 70ah 680A za 260zł, ale przypomniała mi się akcja z busem, więc dołożę kilka złotówek i kupie jakiś markowy 50zł-80zł nie robi różnicy, ogólnie z Varty i z Bosha byłem zawsze zadowolony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!