mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akumulatory spod Częstochowy

Akumulatory spod Częstochowy

Cztery lata temu w Żarkach pod Częstochową powstała Fabryka Akumulatorów LOXA Sp. z o.o. Dzisiaj produkowane są tam wysokiej jakości akumulatory rozruchowe do wielu rodzajów pojazdów, m.in. samochodów osobowych.

Akumulatory spod Częstochowy
Fabryka akumulatorów z Żarek pod Częstochową rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Dzięki pracy inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w branży akumulatorowej oraz wysoko wykwalifikowanej kadry, firma rozwinęła swoją działalność w bardzo szybkim tempie, osiągając standardy światowe. Fabryka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który jest stale udoskonalany. Wszystkie etapy produkcji akumulatora odbywają się na maszynach i urządzeniach renomowanych firm, a zastosowanie najlepszych technologii, surowców oraz urządzeń pozwala firmie zajmować miejsce wśród liderów produkujących akumulatory o najwyższym standardzie.

Wybierając nowy akumulator, warto kierować się przede wszystkim jakością produktu. Wysoki prąd rozruchowy, duża pojemność rezerwowa, podwyższona niezawodność i odporność na korozję, a także na najcięższe warunki eksploatacji, to cechy nowoczesnych akumulatorów firmy LOXA Sp. z o.o. Wysoką jakość produktów tej firmy potwierdza System Zarządzania Jakością, spełniający wymagania normy EN ISO 9001-2000 oraz Certyfikat TŰV. LOXA współpracuje również z Centralnym Laboratorium Akumulatorów i Ogniw w Poznaniu.

Obecnie LOXA jest producentem nowoczesnych akumulatorów rozruchowych o pojemności od 36 Ah do 230 Ah, przeznaczonych zarówno do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, jak i autobusów oraz ciągników rolniczych. W swojej ofercie posiada również akumulatory wykonane w wersji Heavy Duty. Jest to akumulator kwasowo-rozruchowy, idealny do rozruchu silników dużej mocy, który wytrzymuje liczne wstrząsy i nierówny teren.

Poza tym firma poszerzyła swoją ofertę o niezwykle wydajny, zimowy płyn do spryskiwaczy i urządzenia pomiarowe inTech 25P oraz inTech 35P, wyprodukowane przez renomowaną firmę Midtronics. Testery te badają zdolność rozruchową akumulatorów za pomocą pomiaru konduktancji oraz umożliwiają zdiagnozowanie stanu naładowania tzw. „State-of –Charge” oraz stopień zużycia akumulatora tzw. „State-of-Health”. Ta grupa testerów umożliwia przeprowadzanie badań akumulatorów zwykłych, bezobsługowych (Ca/Ca), wykonanych w technologii AGM oraz żelowych. Dodatkową funkcją pomiarową jest diagnostyka układu ładującego (alternatora, prądnicy) w 12V instalacji. Istnieje również możliwość wydruku przeprowadzonych pomiarów.
Tematy w artykule: dostawcy polska motoryzacja slaskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

~Pele 2017-09-26

Witam, także nie polecam tej firmy rok czasu wytrzymał w busie z windą, auto pracuje od pon-piąt po 6-8h, jazda miejska. Był to spory aku już nie pamiętam parametrów i jak podjechałem po kolejny i mówię, że padaka to wciskają mi ten sam model...nie widzieli nalepki ale jak wyciągnęli to w śmiech każdy. Ponoć przepaliła się jedna z "cel" a jak wysysali taką gruszką elektrolit to kiła i mogiła. Teraz mi proponowano do osobówki 70ah 680A za 260zł, ale przypomniała mi się akcja z busem, więc dołożę kilka złotówek i kupie jakiś markowy 50zł-80zł nie robi różnicy, ogólnie z Varty i z Bosha byłem zawsze zadowolony.

~Kris 2016-12-16

LOXA spoko, polski producent i w miarę dobra cena.

~Maciej1980 2016-10-04

Nie przesadzajcie z tą Loxą, ja kupiłem w 2014 i spokojnie daje rade. Zresztą od jakiegoś czasu fabryka się zmieniła z tego co się dowiadywałem i aku są lepszej jakości. Co kto woli. Ja drugi zakup (mam nadzieje, ze nie prędko) tez raczej postawie na loxe.

~Artur 2016-05-09

Padł mi po 17 miesiacach :/

~Janik 2016-04-14

W sumie to nie wiem bo ja tam jestem wierny akumulatorom Centra. Jak dla mnie jedna z lepszych firm. Ostatnio widziałem w max-energia w dobrej cenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.