mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo: Przyszłość związana z Maserati

Alfa Romeo: Przyszłość związana z Maserati

Sergio Marchionne, szef koncernu Fiata w wywiadzie z serwisem Automotive News Europe zdradził plany dotyczące najbliższych modeli Alfy Romeo.

Alfa Romeo: Przyszłość związana z Maserati
W sprawie Giuli, bo tak to auto zostało nazwane przez media Marchionne potwierdził jedynie, że pracę nad samochodem trwają i jego przeznaczeniem będzie globalny rynek. Gulia to jedno, ale od kilu miesięcy mówi się o stworzeniu przez Alfę Romeo sedana wyposażonego w tylny napęd. "Jeśli pojawi się tylnonapędowa Alfa, bez wątpienie będzie dzieliła podzespoły z Maserati oraz będzie powstawała w fabryce Maserati w Turynie", powiedział prezes Fiata. We słonecznej Italii powstawać będzie również SUV Alfy Romeo. Decyzja o opracowaniu takiego modelu jeszcze nie zapadła.

Ciekawej odpowiedzi Marchionne udzielił na pytanie o sprzedaż Alfy Romeo koncernowi Volkswagen. Dlaczego chce nadal posiadać markę, która przynosi straty? "To proste, jest wiele rzeczy, które nie są na sprzedaż. Jeśli zapytacie Ferdinada Piecha o sprzedaż Audi, to nie poda wam żadnej ceny. Nawet nie bęzie chciał dyskutować. Moje argumenty są takie same. Nie jestem zainteresowany sprzedażą Alfy. Kropka".

Giulia to po modelu 4C najbardziej wyczekiwany samochód z gamy Alfy Romeo. Konkurencja cały czas prężnie odświeża gamę modelową, a Alfa wciąż zwleka. Dobrze byłoby, gdyby Giulia nie okazała się wpadką, bo sytuacja może zmienić się diametralnie i Sergio Marchionne zmieni zdanie co do Alfy Romeo i jej sprzedaży.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Giulia
Cena podstawowa już od: 146 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Alfa Romeo 4C – debiut w 2013 w roku

auto motor i sport 0000-00-00

Włosi oficjalnie potwierdzili, że esencja sportowego coupe wejdzie do sprzedaży już w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.