mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo chce potroić sprzedaż

Alfa Romeo chce potroić sprzedaż

Czytając tytuł zapewne możecie odnieść wrażenie, że żartujemy. Otóż nie, Włosi chcą do 2016 roku sprzedawać rocznie ponad 300 tys. samochodów. Jak zamierzają tego dokonać?

Alfa Romeo chce potroić sprzedaż
Obecnie Alfa Romeo opiera się jedynie na dwóch filarach, którymi są MiTo oraz kompaktowa Giulietta. Zatem jak marka, która w gamie modelowej posiada dwa auta, chce za trzy lata wyśrubować wynik sprzedażowy na poziomie 300 tys. sprzedawanych sztuk rocznie?

Włoski producent swój sukces upatruje w wejściu na nowe rynki i rozwinięciu gamy modelowej o strategiczne modele. Wielką nadzieję pokłada w szczególności w rynku amerykańskim. "Z naszą obecną gamą modelową i zasięgiem nasze pokrycie rynku wynosi zaledwie 5%", zaznaczył szef Alfy Romeo w Europie Louis-Carl Vigon. W 2016 roku ten zasięg włoskiego producenta ma wynieść już 32%.  Sukcesem ma być sprzedaż na rynku amerykańskim, który będzie drugim po Europie największym rynkiem dla Alfy Romeo.

Fundamentem i główną bronią na rynku amerykańskim jest model 4C pokazany w tym roku w Genewie już w wersji produkcyjnej. Samochód ten ma też poprawić kondycję firmy na rynku europejskim. Ważną rolę w osiągnięciu celu odegra również następca 159, zapowiadana Giulia, która pojawi się w wersji sedan oraz kombi. Włosi na bazie Maserati Ghibli chcą również stworzyć auto, które będzie konkurować z Audi A6 czy też BMW Serii 5. W 2015 roku ma rozpocząć się sprzedaż tego modelu w Europie, Chinach i USA.

Całą gamę ma uzupełnić Alfa Spider, stworzona razem z Mazdą, oraz zapowiadany od dawna SUV, który ma powstać na bazie amerykańskiego Jeepa. Cała gama modelowa ma zagwarantować roczną sprzedaż 300 tys. sztuk w roku 2016. Plan ambitny ale wydaje się realny, o ile na świecie nie wybuchnie kolejny kryzys.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 57 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta
Cena podstawowa już od: 76 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Alfa Romeo 4C
Alfa Romeo 4C
Cena podstawowa już od: 268 660 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.
Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Giulia
Cena podstawowa już od: 144 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo 4C: Alfa wagi lekkiej

auto motor i sport 0000-00-00

Oto Alfa Romeo, która wreszcie przyciągnie nie tylko spojrzenia. Włoski sportowiec osiągami ośmiesza wielu konkurentów. 4C jest szybka, zwarta i gotowa do wyścigowych szaleństw.

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-04-16

Nowe modele Alfy są naprawdę bardzo fajne i udane,nie można im absolutnie niczego zarzucić. Poza tym odstrasza chyba stara opinia na temat ich awaryjności,a wcale tak nie jest,to dotyczyło starszych typów jak 156 itd.

~ccc 2013-04-09

a już myślałem że ta marka na wymarciu jest

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.