mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo na podbój Stanów

Alfa Romeo na podbój Stanów

To już pewne. Alfa Romeo ponownie pojawi się w sprzedaży na rynku amerykańskim, jednak nie już w przyszłym roku, a dopiero w 2009. Pierwszymi dostępnymi modelami będą Alfa Romeo 159, Brera oraz Spider.

Alfa Romeo na podbój Stanów

Przesunięcie terminu ponownego wejścia na największy światowy rynek motoryzacyjny o ponad dwa lata miało kilka przyczyn. Przede wszystkim na 2009 rok planowane jest przeprowadzenie faceliftingu wszystkich trzech modeli, bazujących na tej samej platformie, przygotowanej wspólnie z należąca do GM marką Saab. Już teraz inżynierowie włoskiej firmy opracowują zmiany w modelach, tak by odpowiadały także amerykańskim normom emisji zanieczyszczeń oraz bezpieczeństwa. Być może wersje przeznaczone do sprzedaży w USA będą nieznacznie różnić się do wersji europejskich.
 
Zobacz galerię modelu Alfa Romeo Spider

 
W 2010 roku Alfa Romeo będzie obchodzić stulecie swojego istnienia, dlatego też pojawienie się na rynku amerykańskim tuż przed tą datą może zostać wykorzystane jako jeden z elementów obchodów tej rocznicy.
 
Zobacz galerię modelu Alfa Romeo Brera

 
Okres, jaki pozostał do wprowadzenia marki do Stanów Zjednoczonych, pozwoli także na przygotowanie najmocniejszej wersji GTA każdego z trzech modeli. Szczególnie na rynku amerykańskim wersje te mogą okazać się wyjątkowo popularne.


Zobacz galerię modelu Alfa Romeo 159

Richard Gadeselli, rzecznik włoskiej marki, odmawia jeszcze podania bliższych szczegółów dotyczących amerykańskich wersji. Wiadomo jedynie, iż dostępne będą wersje z silnikami benzynowymi 2,2 oraz 3,2 V6. W zależności od popularności silników wysokoprężnych, być może oferowany będzie także diesel 2,4 znany z modelu 159.
 
Choć początkowo planuje się wprowadzenie tylko trzech modeli, to jednak z początkiem kolejnej dekady najprawdopodobniej pojawią się kolejne modele. Być może będzie to auto bazujące na zaprezentowanym w Genewie w 2003 r. koncepcyjnym modelu Kamal, który mógłby się pojawić już w 2011 r. Wielce prawdopodobne jest także wprowadzenie do produkcji modelu Racer (2011), pozycjonowanego poniżej obecnego modelu 147. I na koniec nie ominie Stanów również następca modelu 166, czyli planowany na 2012 rok model 169.
 
Wejście Alfy na rynek amerykański spowoduje także zacieśnienie więzów z marką Maserati. Przede wszystkim udostępnionych zostanie ok. 50 salonów na terenie lub w pobliżu większych miast, w których oferowane będą modele Alfy Romeo. W razie sukcesu rynkowego liczba ta z pewnością jeszcze wzrośnie.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Alfa Romeo

 
 


Podobne wiadomości:

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~Kw. 2006-12-16

Silnik od GM - USA to druga ojczyzna Alfy. Jak można było wycofać wspaniałe V6 2,5 i 3,2 produkcji Alfy!!!

~alf. 2006-12-16

Z taką waga jak T-34 i spalaniem średnim 15l/100 km to tylko do USA - tam to mogą przeżyć.

~alfista 2006-09-03

Tak konkretne jak chevrolet lacetti......:) a ty prawdziwy mężczyzno pewnie jeździsz panzerwagenem golfem i nosisz dresy. Lufa ci chyba odpadła.....

~antyalfista 2006-07-14

Europy nie podbili to spróbują teraz w USA, ale szanse raczej mizerne, sprzedaz bedzie marginalna, Amerykance wolą konkretne i mocne auta, a nie takie samochodziki dla panienek

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.