mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo nie na sprzedaż

Alfa Romeo nie na sprzedaż

Po raz kolejny, tym razem podczas targów w Detroit, najważniejsze osobistości w koncernie Fiata zapewniły, że nie sprzedadzą marki Alfa Romeo. Jednocześnie potwierdzili, że marka ta trafi niebawem na rynek amerykański.

Alfa Romeo nie na sprzedaż
- Nie sprzedamy Alfy, nawet gdyby zaoferowano nam tony pieniędzy - to słowa Johna Elkanna, prezesa Fiata. Z kolei Sergio Marchionne, CEO Fiata i Chryslera dodał, że Alfa jest ważną częścią szerszego planu Fiata i zbyt dużo zostało już w tą markę zainwestowane, żeby teraz się z niej wycofać.

A wszystko przez Volkswagena. Władze tego niemieckiego koncernu co i rusz sugerują, że Alfa Romeo doskonale wkomponowałaby się w całą strategię grupy i uzupełniłaby portfolio największego europejskiego koncernu motoryzacyjnego. W marcu Ferdinand Piech, prezes rady nadzorczej VW, wyraźnie potwierdził zainteresowanie włoską marką, dodając jednocześnie, że nie ma pośpiechu w jej przejęciu.

Póki co jednak wydaje się, że faktycznie Alfa Romeo pozostanie we włoskich rękach. Marchionne, również w Detroit, poinformował, ża najprawdopodobniej już pod koniec przyszłego roku samochody Alfy Romeo pojawią się w sprzedaży na rynku amerykańskim. Być może pierwszym modelem będzie średniej wielkości Giulia, ponieważ zostanie zbudowana na nowej platformie, która będzie spełniała amerykańskie standardy dotyczące bezpieczeństwa.

Za Giulią przemawiają jeszcze inne względy. Nie wiadomo bowiem, gdzie to auto będzie produkowane. Planowanym miejscem jest fabryka Mirafiori w Turynie, jednak wciąż władze Fiata nie doszły do porozumienia ze wszystkimi związkami zawodowymi. Być może wówczas produkcja Giuli będzie się odbywać w jednej z amerykańskich fabryk Chryslera.

Do Giuli dołączy również Alfa Giulietta, jednak nie wcześniej niż w 2014 roku, kiedy to nastąpi odświeżenie tego modelu.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~jqn 2011-01-12

giganty motoryzacyjne to już dawno się potworzyły, teraz to chcą zrobić chyba megagiganty, przynajmniej Volkswagen do tego zmierza

~aa 2011-01-12

to dobrze, nie jestem za tworzeniem się gigantów motoryzacyjnych. monopol nie jest dobry

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.