mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo stworzy konkurenta dla MX-5

Alfa Romeo stworzy konkurenta dla MX-5

Włoski producent aut planuje stworzyć dwumiejscowy samochód z otwartym dachem, które miało by konkurować z Mazdą MX-5. Alfa Romeo w tej chwili nie ma auta, które zastąpiło by poprzedni kabriolet z otwartym dachem - Brerę Spider

Alfa Romeo stworzy konkurenta dla MX-5
Nowy model ma być drugim po 4C samochodem pozwalającym Alfie na osiągniecie sukcesu na rynku amerykańskim. Alfa Romeo wraca na rynek USA po 15 latach nieobecności. Rok temu podczas salonu samochodowego w Genewie pokazano model koncepcyjny zaprojektowany przez Pininfarinę o nazwie 2uettottanta Concept. Bardzo prawdopodobne, że ten model koncepcyjny może być bazą do stworzenia nowego modelu.

Jak donosi serwis Auto Express samochód miałby być wyposażony w 1.7-litrowy silnik generujący 150 KM i legitymować się masą mniejszą niż 1000 kg.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Alfa Romeo zbuduje małego roadstera

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~radush 2011-11-20

Alfa wzbogaca ofertę o piękne samochody, które mają pomóc w podboju rynku przez grupę Fiat. Ten model wydaje się być świetną propozycją dla ludzi poszukujących pięknych samochodów dostarczających wrażeń, a takich jak wiadomo jest niemało. Myślę że dzięki takiej polityce włoski koncern mocno zdominuje rynki świata.

fiat.fan 2011-11-15

Już teraz widzę same plusy prawie w każdej Alfie. Ta będzie jeszcze mocniejsza, ciekawsza... brakuje mi słów. Ciekawe jak realne są takie plany. Jak na chwilę obecną - love it!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando