mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo wybiera napęd na tył

Alfa Romeo wybiera napęd na tył

Brera także z napędem na tylną oś? Brzmi ciekawie i być może tak też będzie w przyszłości. Alfa Romeo, duma turyńskiego koncernu Fiat zadecydowała, że swoje nowe modele będzie napędzać na tylne koła.

Alfa Romeo wybiera napęd na tył
Wyjątkiem w gamie pozostać ma kompaktowy model Alfa 147, który nadal napędzany będzie na przednią oś. Według niemieckiej gazety Auto Bild, technologia tylnego napędu zostanie pożyczona od firmy-córki koncernu GM, Cadillaca. Pierwszym modelem jaki powstanie na bazie nowej "napędowej-koncepcji" będzie Alfa 169. Debiut tego samochodu został zaplanowany na 2010 rok. Producent raczej nie zrezygnuje ze swojego autorskiego napędu 4x4, w modelach Alfa Romeo nazywany jako Q4.

W świecie motoryzacji napęd na tylną oś uważany jest w przeciwieństwie do napędu na przedniej osi jako bardziej sportowy. Samochody, którym siła ciągu przekazywana jest na tylne koła są narażone na większą nadsterowność, która w sprzyjających warunkach pogodowych daje większe możliwości kontroli samochodu niż leżąca na drugim biegunie (charakterystyczna dla aut z przednim napędem) podsterowność. Napęd na tył z reguły wymaga natomiast dużo większej umiejętności prowadzenia pojazdu w warunkach zimowych i przy bardzo śliskiej nawierzchni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo Alfa Romeo

Podobne wiadomości:

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Alfa Romeo Giulia w wersji kombi

Alfa Romeo Giulia w wersji kombi

Aktualności 2016-10-27

Komentuj:

~tommi 2008-01-25

Jedyny słuszny napęd, przedni to lipa. Gdyby Bóg preferował przedni napęd to ludzie chodzili by na rękach...

~MasterLease 2008-01-25

Strategia wydaje się być dobra... Tylny napęd jest jednym z wyróżników klasy premium (pozytywnym wyjątkiem jest Audi)... Oby tylko trwałość Alfy się poprawiła...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport