mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo wybiera napęd na tył

Alfa Romeo wybiera napęd na tył

Brera także z napędem na tylną oś? Brzmi ciekawie i być może tak też będzie w przyszłości. Alfa Romeo, duma turyńskiego koncernu Fiat zadecydowała, że swoje nowe modele będzie napędzać na tylne koła.

Alfa Romeo wybiera napęd na tył
Wyjątkiem w gamie pozostać ma kompaktowy model Alfa 147, który nadal napędzany będzie na przednią oś. Według niemieckiej gazety Auto Bild, technologia tylnego napędu zostanie pożyczona od firmy-córki koncernu GM, Cadillaca. Pierwszym modelem jaki powstanie na bazie nowej "napędowej-koncepcji" będzie Alfa 169. Debiut tego samochodu został zaplanowany na 2010 rok. Producent raczej nie zrezygnuje ze swojego autorskiego napędu 4x4, w modelach Alfa Romeo nazywany jako Q4.

W świecie motoryzacji napęd na tylną oś uważany jest w przeciwieństwie do napędu na przedniej osi jako bardziej sportowy. Samochody, którym siła ciągu przekazywana jest na tylne koła są narażone na większą nadsterowność, która w sprzyjających warunkach pogodowych daje większe możliwości kontroli samochodu niż leżąca na drugim biegunie (charakterystyczna dla aut z przednim napędem) podsterowność. Napęd na tył z reguły wymaga natomiast dużo większej umiejętności prowadzenia pojazdu w warunkach zimowych i przy bardzo śliskiej nawierzchni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo Alfa Romeo

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Alfa Romeo Mi.To!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~tommi 2008-01-25

Jedyny słuszny napęd, przedni to lipa. Gdyby Bóg preferował przedni napęd to ludzie chodzili by na rękach...

~MasterLease 2008-01-25

Strategia wydaje się być dobra... Tylny napęd jest jednym z wyróżników klasy premium (pozytywnym wyjątkiem jest Audi)... Oby tylko trwałość Alfy się poprawiła...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.