mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa Romeo z nowymi silnikami

Alfa Romeo z nowymi silnikami

Gama Alfy Romeo wzbogaciła się o dwie nowe jednostki napędowe - 200-konny silnik benzynowy i 170-konnego diesla - które dostępne będą w modelach 159, Brera oraz Spider.

Alfa Romeo z nowymi silnikami
Pierwszy z nich to benzynowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 200 KM i pojemności 1.750 cm3. Łączy on w sobie najbardziej zaawansowane technologie w dziedzinie silników o zapłonie iskrowym, w tym bezpośredni wtrysk paliwa, podwójny ciągły wariator faz rozrządu oraz turbosprężanie. W rezultacie otrzymuje się silnik o osiągach porównywalnych do osiągów wolnossącego silnika o pojemności nawet trzech litrów, jednocześnie utrzymując zużycie paliwa na umiarkowanym poziomie. Nowy silnik TBi uzyskuje moc 200 KM (moc maksymalna dostępna w zakresie od 4.750 do 5.500 obr/min.) i maksymalny moment obrotowy wynoszący 320 Nm przy 1400 obr/min.

Emisje generowane przez nowy silnik mieszczą się w granicach określonych przez normę Euro 5, przy czym zastosowano relatywnie mały katalizator, co korzystnie wpływa na osiągi.

Druga nowość w gamie jednostek Alfa Romeo to silnik diesla JTDM o mocy 170 KM i pojemności dwóch litrów. Silnik ten oparty jest na technologii Common Rail Multijet, opracowanej przez Grupę Fiat we współpracy z firmą Bosch. Nowy Multijet Alfy Romeo osiąga moc maksymalną 170 KM przy 4.000 obr/min., a wartość momentu obrotowego to 360 Nm dostępne już od 1.750 obr/min. Silnik spełnia normy emisji spalin Euro 5.

Nowe silniki produkowane są przez FPT - Fiat Powertrain Technologies. Wraz z 6-stopniową manualną skrzynią biegów dostępne są w modelach Alfa Romeo 159, 159 Sportwagon, Brera i Spider.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.