Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alfa w USA z pomocą Chryslera

Alfa w USA z pomocą Chryslera

Fiat Group Automobiles zamierza powrócić na rynek amerykański. Na początku z marką Alfa Romeo. W tym celu prowadzone są rozmowy z koncernem Chrysler LLC, w którego fabrykach mogłyby powstawać modele włoskiej marki.

Alfa w USA z pomocą Chryslera
Choć włoska strona nie chce komentować tych doniesień, zaś Chrysler potwierdza jedynie, że amerykański koncern rozważa możliwość tego typu współpracy z innymi producentami, to podobno rozmowy obu firm są już na bardzo zaawansowanym etapie.

Włosi obecni byli już na rynku amerykańskim. Fiat do końca lat osiemdziesiątych, zaś Alfa Romeo do 1995 roku. O chęci powrotu Fiata ze swoimi modelami do Stanów Zjednoczonych słychać już od dłuższego czasu, jednak wciąż poszukiwany jest odpowiedni partner (mówiło się ostatnio m.in. o BMW). Według wstępnych planów, sprzedaż importowanych aut włoskiej marki mogłaby ruszyć już w przyszłym roku, zaś na początku przyszłej dekady powinna zostać uruchomiona produkcja w Stanach Zjednoczonych. Jeśli samochody Alfy Romeo dobrze się przyjmą za Oceanem, wówczas możliwe jest także rozpoczęcie sprzedaży tam aut marki Fiat oraz Iveco.

Chrysler, po rozstaniu się z Mercedesem, poszukuje również strategicznego partnera. W styczniu oraz na początku tego tygodnia informowaliśmy o nawiązanej współpracy z Nissanem, jednak obie firmy zaprzeczają, jakoby miał powstać z tego jakiś bliższy alians.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Aktualności 2016-09-20

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Aktualności 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.