mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alians VW, MAN i Scanii coraz bliżej?

Alians VW, MAN i Scanii coraz bliżej?

Po długiej dyskusji i serii niepowodzeń Volkswagen wreszcie porozumiał się z producentem pojazdów użytkowych, firmą Scania i wkrótce przejmie pakiet większościowy akcji szwedzkiej marki. Na chwilę obecną Niemcy są gotowi zwiększyć swój udział do 68,6%. Coraz bardziej możliwe jest powstanie aliansu trzech firm z branży pojazdów użytkowych Scanii, MAN-a i brazylijskiego oddziału pojazdów użytkowych VW.

Alians VW, MAN i Scanii coraz bliżej?
Przejęcie pakietu większościowego Scanii Volkswagen zagwarantował sobie dzięki udanym negocjacjom z innymi posiadaczami akcji szwedzkiej marki, firmami Investor AB i Wallenberg Stiftungen. Zdecydowały się one odsprzedać swoje udziały niemieckiemu koncernowi po cenie 200 koron za akcję. Tym samym Volkswagen niemal podwoił swoje wpływy w Scanii z dotychczasowych 37,98% do 68,60%.

Według ekspertów determinacja VW w uzyskaniu większości to czytelny sygnał zapowiadający dłuższy okres narzucania polityki niemieckiego koncernu producentowi autobusów i ciężarówek.

Volkswagen mocno bowiem wierzy w bardzo pozytywny rozwój marki Scania w ciągu najbliższych lat. Przedsiębiorstwo w wizji VW ma być marką premium w swojej branży i w takim też kierunku będą prowadzone przyszłe inwestycje koncernu z Wolfsburga. Potwierdza to także sam menadżer VW, Martin Winterkorn.

"Scania ma bardzo silną pozycję na rynku pojazdów użytkowych i świetlaną przyszłość przed sobą. Będziemy starali się wspierać zarówno kierownictwo jak i pracowników Scanii na tej drodze aby uzyskać wspólnie kolejne etapy rozwoju. W ciągu ostatnich ośmiu lat razem z firmą Investor Volkswagen prowadził owocną współpracę, która w tym czasie przełożyła się także między innymi na notowaniu rekordów sprzedaży i zysków przez Scanię" - powiedział szef VW.

Volkswagen jest jednak bliski realizacji kolejnego, kto wie czy nienajważniejszego celu. Po przejęciu pakietu większościowego szwedzkiej marki coraz bardziej prawdopodobne jest powstanie aliansu trzech firm z branży pojazdów użytkowych i powiązania w jeden konglomerat Scanii, MAN-a z brazylijskim oddziałem pojazdów użytkowych VW.

Podobne wiadomości:

MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?

MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?

Aktualności 2007-02-14

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie

Aktualności 2006-10-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.