mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alians VW, MAN i Scanii coraz bliżej?

Alians VW, MAN i Scanii coraz bliżej?

Po długiej dyskusji i serii niepowodzeń Volkswagen wreszcie porozumiał się z producentem pojazdów użytkowych, firmą Scania i wkrótce przejmie pakiet większościowy akcji szwedzkiej marki. Na chwilę obecną Niemcy są gotowi zwiększyć swój udział do 68,6%. Coraz bardziej możliwe jest powstanie aliansu trzech firm z branży pojazdów użytkowych Scanii, MAN-a i brazylijskiego oddziału pojazdów użytkowych VW.

Alians VW, MAN i Scanii coraz bliżej?
Przejęcie pakietu większościowego Scanii Volkswagen zagwarantował sobie dzięki udanym negocjacjom z innymi posiadaczami akcji szwedzkiej marki, firmami Investor AB i Wallenberg Stiftungen. Zdecydowały się one odsprzedać swoje udziały niemieckiemu koncernowi po cenie 200 koron za akcję. Tym samym Volkswagen niemal podwoił swoje wpływy w Scanii z dotychczasowych 37,98% do 68,60%.

Według ekspertów determinacja VW w uzyskaniu większości to czytelny sygnał zapowiadający dłuższy okres narzucania polityki niemieckiego koncernu producentowi autobusów i ciężarówek.

Volkswagen mocno bowiem wierzy w bardzo pozytywny rozwój marki Scania w ciągu najbliższych lat. Przedsiębiorstwo w wizji VW ma być marką premium w swojej branży i w takim też kierunku będą prowadzone przyszłe inwestycje koncernu z Wolfsburga. Potwierdza to także sam menadżer VW, Martin Winterkorn.

"Scania ma bardzo silną pozycję na rynku pojazdów użytkowych i świetlaną przyszłość przed sobą. Będziemy starali się wspierać zarówno kierownictwo jak i pracowników Scanii na tej drodze aby uzyskać wspólnie kolejne etapy rozwoju. W ciągu ostatnich ośmiu lat razem z firmą Investor Volkswagen prowadził owocną współpracę, która w tym czasie przełożyła się także między innymi na notowaniu rekordów sprzedaży i zysków przez Scanię" - powiedział szef VW.

Volkswagen jest jednak bliski realizacji kolejnego, kto wie czy nienajważniejszego celu. Po przejęciu pakietu większościowego szwedzkiej marki coraz bardziej prawdopodobne jest powstanie aliansu trzech firm z branży pojazdów użytkowych i powiązania w jeden konglomerat Scanii, MAN-a z brazylijskim oddziałem pojazdów użytkowych VW.

Podobne wiadomości:

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Aktualności 2006-11-27

Scania składa kontrofertę MAN

Scania składa kontrofertę MAN

Aktualności 2006-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.