mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alister McRae nie wystartuje w Nowej Zelandii

Alister McRae nie wystartuje w Nowej Zelandii

Jazda na rowerze może być groźna

Team Marlboro Mitsubishi Ralliart poinformował, że Alister McRae nie wystartuje w Rajdzie Nowej Zelandii, dwunastej rundzie mistrzostw świata. Po konsultacjach z Dr Julie Doughty, lekarzem zespołu, podjęto decyzję, że Alister McRae musi poświęcić najbliższe tygodnie na wyleczenie kontuzji, której nabawił się podczas upadku z górskiego roweru na kilka dni przed Rajdem San Remo.

Reprezentant Marlboro Mitsubishi Ralliart został wycofany z rywalizacji po pierwszym etapie Rajdu San Remo i po powrocie do Wielkiej Brytanii poddany dalszym badaniom. Wykazały one stłuczenie wątroby i Dr Julie Doughty wraz z grupą lekarzy specjalistów zaleciła pełny wypoczynek przez minimum dwa tygodnie i nie zasiadanie przez miesiąc w samochodzie rajdowym.

- To był poważny upadek. Podczas zjazdu, w miejscu w którym wielokrotnie wcześniej jeździłem na rowerze, przeleciałem przez kierownicę i wylądowałem na plecach. Po raz pierwszy od czasów dzieciństwa udałem się do lekarza pogotowia ratunkowego, gdzie poinformowano mnie, że wszystko jest w porządku. Przed rajdem nie czułem się źle, ale później było już gorzej i zespół wycofał mnie z dalszej rywalizacji. Lekarz naszego teamu zlecił dalsze badania po powrocie do domu i one wykazały, że mam stłuczoną wątrobę. Dojście do pełnej dyspozycji nie powinno być problemem po kilku tygodniach odpoczynku. Żałuję bardzo, że nie wystartuję w Nowej Zelandii, bowiem to mój ulubiony rajd. Mam jednak nadzieję powrócić za kierownicę przed Rajdem Australii - powiedział o swoim pechowym wypadku Alister McRae.

W zaistniałej sytuacji miejsce Alistera McRae w Mitsubishi Lancerze WRC2 zajmie Jani Paasonen, którego pilotem jest jego stały partner Arto Kapanen. Fiński duet reprezentował już w tym roku zespół Marlboro Mitsubishi Ralliart w rajdach Szwecji, Cypru i Finlandii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.