mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alkolock - alkomat w ciężarówkach Volvo

Alkolock - alkomat w ciężarówkach Volvo

Śmierć około jednej trzeciej spośród 40 000 osób, jakie corocznie tracą życie na drogach Unii Europejskiej, ma bezpośredni związek z alkoholem. W celu propagowania bezpiecznej jazdy i zredukowania liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych Volvo Trucks wprowadza Alcolock.

Alkolock - alkomat w ciężarówkach Volvo
Urządzenie to, oferowane jako wyposażenie dodatkowe, jest całkowicie zintegrowane z pojazdem. Aby móc uruchomić silnik, kierowca musi najpierw wykonać test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z danych UE wynika, że alkohol jest główną przyczyna wypadków, w których giną ludzie. Około jedna trzecia wypadków śmiertelnych w Europie ma związek z alkoholem. Na szczęcie do rzadkości należą przypadki, w których sprawcami wypadków są zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych, będący pod wpływem alkoholu. Jednakże na firmy transportowe i kierowców jest wywierana coraz większa presja, aby udowadniali, że podejmują wszelkie możliwe kroki zmierzające do minimalizacji czynników ryzyka i poprawy bezpieczeństwa jazdy.

Nowy Alcolock Volvo to jedyne tego typu urządzenie, montowane fabrycznie w celu zapewnienia niezawodności. Stanowi ważny krok naprzód w ograniczaniu liczby wypadków mających związek z alkoholem. Alcolock trzeciej generacji, wprowadzany na rynek w 2008 r., jest przy tym tańszy i wymaga rzadszej kalibracji niż jego poprzednicy.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla firm transportowych
Jako wyjątkowe rozwiązanie w branży transportowej, Alcolock umożliwia przewoźnikom i kierowcom dawanie dobrego przykładu i realizację polityki zera tolerancji dla jazdy pod wpływem alkoholu. Decydując się na Alcolock Volvo, firmy transportowe wykonują duży krok naprzód w kierunku minimalizacji ryzyka wypadków mających związek z alkoholem, co przyczynia się do ochrony ludzkich istnień i poprawy bezpieczeństwa. Firmy transportowe udowadniają również, że troszczą się o bezpieczeństwo i w ten sposób wzmacniają swój społeczny wizerunek.

Nowoczesny element systemu bezpieczeństwa
Alcolock wykorzystuje nowoczesną technologię ogniw paliwowych, zapewniając wysoką jakość i dokładność pomiaru. W razie potrzeby unieruchamia rozrusznik i jest wyposażony w rejestrator zdarzeń. Aby móc uruchomić silnik, kierowca musi najpierw wykonać test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, przez pięć sekund dmuchając w ustnik jednostki pomiarowej. Jeżeli stężenie alkoholu nie przekracza maksymalnej dopuszczalnej wartości, na wyświetlaczu pojawia się informacja Uruchom silnik. W przeciwnym razie, wyświetlacz pokazuje komunikat Blokada i silnika nie da się uruchomić.

Lider w dziedzinie bezpieczeństwa – ogólnoeuropejska premiera
Alcolock został pozytywnie przyjęty w Szwecji i Francji, gdzie już od jakiegoś czasu jest dostępny, zarówno jako wyposażenie fabryczne, jak i montowane w już eksploatowanych pojazdach. Obecnie, żeby ułatwić spełnienie coraz bardziej rygorystycznych przepisów oraz wyjść naprzeciw rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa, Volvo Trucks wprowadza Alcolock na rynki większości pozostałych krajów w Europie.


Fakty o Alcolock:

    * Dostępny, jako wyposażenie fabryczne w Volvo FM, FH i FH16 lub jako zestaw do późniejszego montażu we wszystkich samochodach ciężarowych Volvo.
    * Jedyny alkomat z blokadą rozruchu silnika, spełniający wymagania ADR.
    * Wykorzystuje nowoczesną technologię ogniw paliwowych, zapewniając jakość i dokładność pomiaru.
    * Składa się z jednostki głównej, wbudowanej w deskę rozdzielczą, oraz jednostki pomiarowej, umieszczonej w kabinie.
    * Aby wykonać test, wystarczy dmuchać w ustnik przez 5 sekund.

Podobne wiadomości:

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej skrzyni biegów

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej...

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-12

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-08

Komentuj:

alko-maty.pl 2016-08-10

Polecam alkohit x50 zdecydowanie! :) Tutaj szczegółowa specyfikacja: http://alko-maty.pl/alkomat-alkohit-x50.html

Azazel 2014-11-06

Z doświadczenia polecam model x50 - wystarcza w zupełności do standardowego użytkowania, a nawet więcej. Kalibracja darmowa, o czym warto pamiętać myśląc o cenie.

Euroalkomat_pl 2013-01-06

Jeżeli chodzi o zakup alkomatu to zapraszam także do nas,gdzie można nabyć profesjonalne Alkohity za atrakcyjną cenę. Lepiej dmuchac na zimne i sprawdzić się na następny dzien po imprezie.

~ris 2008-09-25

Witam.co będzie jeżeli dmuchnie kolega.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.