Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alkolock - alkomat w ciężarówkach Volvo

Alkolock - alkomat w ciężarówkach Volvo

Śmierć około jednej trzeciej spośród 40 000 osób, jakie corocznie tracą życie na drogach Unii Europejskiej, ma bezpośredni związek z alkoholem. W celu propagowania bezpiecznej jazdy i zredukowania liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych Volvo Trucks wprowadza Alcolock.

Alkolock - alkomat w ciężarówkach Volvo
Urządzenie to, oferowane jako wyposażenie dodatkowe, jest całkowicie zintegrowane z pojazdem. Aby móc uruchomić silnik, kierowca musi najpierw wykonać test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z danych UE wynika, że alkohol jest główną przyczyna wypadków, w których giną ludzie. Około jedna trzecia wypadków śmiertelnych w Europie ma związek z alkoholem. Na szczęcie do rzadkości należą przypadki, w których sprawcami wypadków są zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych, będący pod wpływem alkoholu. Jednakże na firmy transportowe i kierowców jest wywierana coraz większa presja, aby udowadniali, że podejmują wszelkie możliwe kroki zmierzające do minimalizacji czynników ryzyka i poprawy bezpieczeństwa jazdy.

Nowy Alcolock Volvo to jedyne tego typu urządzenie, montowane fabrycznie w celu zapewnienia niezawodności. Stanowi ważny krok naprzód w ograniczaniu liczby wypadków mających związek z alkoholem. Alcolock trzeciej generacji, wprowadzany na rynek w 2008 r., jest przy tym tańszy i wymaga rzadszej kalibracji niż jego poprzednicy.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla firm transportowych
Jako wyjątkowe rozwiązanie w branży transportowej, Alcolock umożliwia przewoźnikom i kierowcom dawanie dobrego przykładu i realizację polityki zera tolerancji dla jazdy pod wpływem alkoholu. Decydując się na Alcolock Volvo, firmy transportowe wykonują duży krok naprzód w kierunku minimalizacji ryzyka wypadków mających związek z alkoholem, co przyczynia się do ochrony ludzkich istnień i poprawy bezpieczeństwa. Firmy transportowe udowadniają również, że troszczą się o bezpieczeństwo i w ten sposób wzmacniają swój społeczny wizerunek.

Nowoczesny element systemu bezpieczeństwa
Alcolock wykorzystuje nowoczesną technologię ogniw paliwowych, zapewniając wysoką jakość i dokładność pomiaru. W razie potrzeby unieruchamia rozrusznik i jest wyposażony w rejestrator zdarzeń. Aby móc uruchomić silnik, kierowca musi najpierw wykonać test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, przez pięć sekund dmuchając w ustnik jednostki pomiarowej. Jeżeli stężenie alkoholu nie przekracza maksymalnej dopuszczalnej wartości, na wyświetlaczu pojawia się informacja Uruchom silnik. W przeciwnym razie, wyświetlacz pokazuje komunikat Blokada i silnika nie da się uruchomić.

Lider w dziedzinie bezpieczeństwa – ogólnoeuropejska premiera
Alcolock został pozytywnie przyjęty w Szwecji i Francji, gdzie już od jakiegoś czasu jest dostępny, zarówno jako wyposażenie fabryczne, jak i montowane w już eksploatowanych pojazdach. Obecnie, żeby ułatwić spełnienie coraz bardziej rygorystycznych przepisów oraz wyjść naprzeciw rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa, Volvo Trucks wprowadza Alcolock na rynki większości pozostałych krajów w Europie.


Fakty o Alcolock:

    * Dostępny, jako wyposażenie fabryczne w Volvo FM, FH i FH16 lub jako zestaw do późniejszego montażu we wszystkich samochodach ciężarowych Volvo.
    * Jedyny alkomat z blokadą rozruchu silnika, spełniający wymagania ADR.
    * Wykorzystuje nowoczesną technologię ogniw paliwowych, zapewniając jakość i dokładność pomiaru.
    * Składa się z jednostki głównej, wbudowanej w deskę rozdzielczą, oraz jednostki pomiarowej, umieszczonej w kabinie.
    * Aby wykonać test, wystarczy dmuchać w ustnik przez 5 sekund.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej skrzyni biegów

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej...

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-12

Komentuj:

alko-maty.pl 2016-08-10

Polecam alkohit x50 zdecydowanie! :) Tutaj szczegółowa specyfikacja: http://alko-maty.pl/alkomat-alkohit-x50.html

Azazel 2014-11-06

Z doświadczenia polecam model x50 - wystarcza w zupełności do standardowego użytkowania, a nawet więcej. Kalibracja darmowa, o czym warto pamiętać myśląc o cenie.

Euroalkomat_pl 2013-01-06

Jeżeli chodzi o zakup alkomatu to zapraszam także do nas,gdzie można nabyć profesjonalne Alkohity za atrakcyjną cenę. Lepiej dmuchac na zimne i sprawdzić się na następny dzien po imprezie.

~ris 2008-09-25

Witam.co będzie jeżeli dmuchnie kolega.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj