mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alkomat w każdym barze

Alkomat w każdym barze

Profilaktyka zamiast większych kar. Tak francuskie ministerstwo zdrowia postanowiło walczyć z problemem wsiadania za kółko „po kielichu”. Wszystkie bary i dyskoteki w kraju nad Sekwaną już niebawem zostaną zobligowane do posiadania w lokalu alkomatu.

Alkomat w każdym barze
Francuski ministeriat chce w ten sposób pobudzić poczucie odpowiedzialności wśród kierowców. Każdy z gości wychodzących z lokalu miałby być proszony i zachęcany do tego aby zdecydować się na „dmuchnięcie w balonik”. Wynik negatywny byłby w takiej sytuacji pewnym bodźcem do tego aby nie wsiadać w stanie nietrzeźwym do pojazdu, tym bardziej, że wokół roiłoby się od potencjalnych świadków.

To jeden z wielu projektów mających na celu zmniejszyć liczbę pijanych kierowców we Francji. Obecnie francuskie sądy mogą też stosować nakaz względem posiadaczy aut (skazanych już raz za jazdę po pijanemu) o obowiązkowym montażu specjalnego alkomatu z blokadą zapłonu. Kiedy po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okaże się, że wynik jest pozytywny wówczas taka osoba nie jest w stanie uruchomić swojego auta.
Tematy w artykule: pijani kierowcy

Podobne wiadomości:

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Aktualności 2015-12-29

Mniej pijanych i wypadków na polskich drogach

Mniej pijanych i wypadków na polskich drogach

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech