mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alkomat w każdym barze

Alkomat w każdym barze

Profilaktyka zamiast większych kar. Tak francuskie ministerstwo zdrowia postanowiło walczyć z problemem wsiadania za kółko „po kielichu”. Wszystkie bary i dyskoteki w kraju nad Sekwaną już niebawem zostaną zobligowane do posiadania w lokalu alkomatu.

Alkomat w każdym barze
Francuski ministeriat chce w ten sposób pobudzić poczucie odpowiedzialności wśród kierowców. Każdy z gości wychodzących z lokalu miałby być proszony i zachęcany do tego aby zdecydować się na „dmuchnięcie w balonik”. Wynik negatywny byłby w takiej sytuacji pewnym bodźcem do tego aby nie wsiadać w stanie nietrzeźwym do pojazdu, tym bardziej, że wokół roiłoby się od potencjalnych świadków.

To jeden z wielu projektów mających na celu zmniejszyć liczbę pijanych kierowców we Francji. Obecnie francuskie sądy mogą też stosować nakaz względem posiadaczy aut (skazanych już raz za jazdę po pijanemu) o obowiązkowym montażu specjalnego alkomatu z blokadą zapłonu. Kiedy po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okaże się, że wynik jest pozytywny wówczas taka osoba nie jest w stanie uruchomić swojego auta.
Tematy w artykule: pijani kierowcy

Podobne wiadomości:

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Aktualności 2015-12-29

Mniej pijanych i wypadków na polskich drogach

Mniej pijanych i wypadków na polskich drogach

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic