mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alkomat w każdym barze

Alkomat w każdym barze

Profilaktyka zamiast większych kar. Tak francuskie ministerstwo zdrowia postanowiło walczyć z problemem wsiadania za kółko „po kielichu”. Wszystkie bary i dyskoteki w kraju nad Sekwaną już niebawem zostaną zobligowane do posiadania w lokalu alkomatu.

Alkomat w każdym barze
Francuski ministeriat chce w ten sposób pobudzić poczucie odpowiedzialności wśród kierowców. Każdy z gości wychodzących z lokalu miałby być proszony i zachęcany do tego aby zdecydować się na „dmuchnięcie w balonik”. Wynik negatywny byłby w takiej sytuacji pewnym bodźcem do tego aby nie wsiadać w stanie nietrzeźwym do pojazdu, tym bardziej, że wokół roiłoby się od potencjalnych świadków.

To jeden z wielu projektów mających na celu zmniejszyć liczbę pijanych kierowców we Francji. Obecnie francuskie sądy mogą też stosować nakaz względem posiadaczy aut (skazanych już raz za jazdę po pijanemu) o obowiązkowym montażu specjalnego alkomatu z blokadą zapłonu. Kiedy po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okaże się, że wynik jest pozytywny wówczas taka osoba nie jest w stanie uruchomić swojego auta.
Tematy w artykule: pijani kierowcy

Podobne wiadomości:

Polskie drogi bezpieczniejsze po zmianie przepisów

Polskie drogi bezpieczniejsze po zmianie...

Aktualności 2015-06-05

Tragiczny długi weekend na drogach

Tragiczny długi weekend na drogach

Aktualności 2015-06-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross