mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alonso na starych śmieciach?

Alonso na starych śmieciach?

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso ponownie w Renault? Wiele wskazuje na to, że Hiszpan po nieudanym roku w ekipie McLaren-Mercedes powróci do zespołu Flavio Briatore i podpisze nowy kontrakt czyniący z Alonso najlepiej zarabiącego kierowcę F1 w historii.

Alonso na starych śmieciach?
Powrót Fernando Alonso do zespołu Renault uzależniony był przede wszystkim od wyników śledztwa afery szpiegowskiej z udziałem francuskiego teamu i byłym już pracodawcą Hiszpana, zespołem McLarena - donosi hiszpański dziennik El Mundo. Renault obroniło się przed stawianymi zarzutami, zespół nie został ukarany i przed powrotem Alonso do francuskiej stajni drzwi stoją szeroko otworem - czytamy dalej.

Dwukrotny mistrz świata najprawdopodobniej podpisze dwu- lub trzyletni kontrakt. Za każdy sezon Hiszpan dostanie na dzień dobry 50 mln dolarów, nie wliczając premii od prywatnych sponsorów. Umowa zawierać ma także klauzulę umożliwiającą kierowcy zakończenie współpracy przed upływem terminu ważności kontraktu oraz zapewnienie w zespole statusu kierowcy nr 1. Jeżeli tak wyglądać będzie nowy kontrakt, wówczas pochodzący z Asturii Fernando Alonso stanie się najlepiej opłacanym kierowcą w historii Formuły 1.

Z pewnością taka forma gloryfikacji Alonso nie spodoba się klanowi Piquet, a w szczególności młodemu Nelsinho, który w sezonie 2008 zasiądzie w drugim bolidzie Renault. Syn utytułowanego Nelsona Piquet wielokrotnie zaznaczał, że w teamie nie zamierza być niczyim cieniem.

Jeśli Alonso ponownie zawita w ekipie kierowanej przez Flavio Briatore oznaczać to będzie jednocześnie zrezygnowanie z Heikki Kovalainena i Giancarlo Fisichelli. O ile w przypadku tego drugiego mówiono od dawna, że Włoch najprawdopodobniej rozstanie się z wyścigami F1, o tyle młody Fin stanie przed nie lada kłopotami już na początku swojej kariery by znaleźć sobie nowego pracodawcę. Sytuacja nie jest jednak aż tak dramatyczna. Kovalainen ma szanse zająć miejsce właśnie Fernando Alonso w McLarenie. Fin nie jest jednak osamotniony, bo ekipa z Woking zastanawia się także nad angażem Pedro de la Rosy i Adriana Sutila.
Tematy w artykule: Alonso F1

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.