mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alpina wchodzi do Polski

Alpina wchodzi do Polski

Legendarna marka Alpina zajmująca się tuningowaniem samochodów BMW doczekała się oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce. Samochody będzie można zamawiać za pośrednictwem warszawskiego salonu Auto Fus.

Alpina wchodzi do Polski
Inauguracja marki Alpina w Polsce odbędzie się podczas targów Poznań Motor Show w dn. 6-9 kwietnia 2017 roku. Firma od lat zajmuje się przerabianiem samochodów z logo BMW. Oprócz zmiany logo i wstawienia szprychowych felg, inżynierowie zajmują się przeróbkami stylistycznymi i ręcznym wykończeniem wnętrza na indywidualne zamówienie. Alpina to marka niszowa – w 2014 roku sprzedano zaledwie 1700 samochodów.

Na stoisku niemieckiej firmy pojawi się najnowsze BMW Alpina B5 Bi-Turbo z silnikiem o mocy 608 KM. Szybki sedan przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy. W ofercie pojawi się również wersja kombi – wolniejsza o 0,1 sekundy. Prędkość maksymalna obu modeli to kolejno 330 i 325 km/h.

Drugą premierą będzie topowe B7 Bi-Turbo na bazie limuzyny Serii 7. Oba modele są wyposażone w napęd na cztery koła.
Tematy w artykule: Alpina B7 Alpina B5 Alpina

Podobne wiadomości:

Alpina spogląda w kierunku aut hybrydowych

Alpina spogląda w kierunku aut hybrydowych

Samochody luksusowe 2015-07-16

Alpina B3 GT3 nie dla każdego

Alpina B3 GT3 nie dla każdego

Premiery 2011-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Na Festiwalu Szybkości w Goodwood zadebiutowała kilka dni temu nowa generacja Toyoty Supry. Co prawda wciąż zamaskowana i jeszcze nie w wersji produkcyjnej, ale teraz wiemy już więcej o nowym wcieleniu legendy.